کاشت ایمپلنت دندان بدون جراحی

4 دیدگاه
ایمپلنت
ایمپلنت دندان بدون جراحی

ایمپلنت دندان بدون جراحی روشی نوین برای کاشت دندان است که درد و خون ریزی ندارد . در ایمپلنت بدون جراحی سرعت عمل بالا است و به دلیل نداشتن درد و خون ریزی نسبت به روش های دیگر سرت بهبود بالاتری دارد . اگر برای کاشت ایمپلنت دندان استرس دارید استفاده از این روش بسیار مناسب است .

ایمپلنت دندان بدون جراحی را می توان از طریق دو روش پانچ یا لیزر انجام داد . کاشت ایمپلنت دندان بدون جراحی برای افرادی که شرایط خاصی دارند مانند افراد سیگاری یا اشخاصی که فشار خون بالا دارند نیز مناسب می باشد . در مرکز تخصصی دکتر محمد عاطفت ، متخصص ایمپلنت ، کاشت ایمپلنت بدون جراحی با تکنیک های جدید و بازسازی های پیشرفته استخوان انجام می شود .

امروزه افراد زیادی به ایمپلنت دندان بدون جراحی گرایش پیدا کرده اند . ایمپلنت بدون جراحی روشی است که در آن لثه برش زده نمی شود و در نتیجه نیاز به بخیه کردن هم نداریم . در ادامه مزایا و معایب ایمپلنت بدون جراحی را برای شما شرح خواهیم داد :

مزایا ایمپلنت بدون جراحی

مزایایی که برای ایمپلنت دندان بدون جراحی مطرح شده است باعث شده است تا افراد زیادی به این روش گرایش پیدا کنند .از مزایای ایمپلنت بدون جراحی به طور خلاصه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • چون در این روش می توان انجام ایمپلنت را بلافاصله بعد از کشیدن دندان انجام داد نیازی به گذراندن زمان برای ترمیم جای دندان نیست و دوره درمان کوتاه تر از روش معمولی  ایمپلنت است .
 • بعد از عمل فرد دچار تورم و ناراحتی نمی شود زیرا لثه و بافت نرم او برش زده نمی شود .
 • نیاز به جراحی دوم برای آشکار سازی ایمپلنت ندارد .
 • با استفاده از این روش می توانید دندان های مصنوعی و لق شده جلو را ثابت و محکم کنید .
 • کاهش میزان درد پس از انجام ایمپلنت
 • کاهش تحلیل استخوان
بیشتر بدانید:  کاشت ایمپلنت دندان سوئیسی

معایب ایمپلنت دندان بدون جراحی

 • در موارد زیادی نمی توان از آن استفاده کرد
 • هر پزشکی تخصص کافی در این زمینه ندارد
 • احتمال انحراف از مسیر و آسیب دیدن دیواره های استخوان فک
 • نبود امکان پیوند استخوان و لثه
 • از دست رفتن بافت لثه

شرایط انجام ایمپلنت دندان بدون جراحی

دربرخی موارد  حتما باید جراحی ایمپلنت انجام شود و نمی توان از ایمپلنت دندان بدون جراحی  استفاده نمود . در ادامه این شرایط را به طور خلاصه برای شما شرح خواهیم داد :

۱)اگر استخوان فک تحلیل رفته باشد نمی توان از این روش استفاده کرد زیرا از نظر ضخامت و ارتفاع به میزان کافی بافت استخوان وجود ندارد بنابراین باید لثه آن ناحیه کنار زده شود تا بتوان از روش های پیوند استخوان استفاده نمود .

۲)بعد از کشیدن دندان ممکن است سینوس فک بالا پیشرفت یا گسترش یابد در این صورت یک حفره پر از هوا به وجود می آید که امکان کاشت دندان داخل آن وجود ندارد در این صورت باید کف حفره سینوس با کمک پیوند استخوان بالا برده شود و جراجی انجام گیرد .

به صورت کلی اگر فرد یکی از شرایط زیر را داشته باشد می تواند از این روش برای کاشت دندان های خود استفاده کند  :

داشتن استخوان کافی در فک بعد از کشیدن دندان

اگر بعد از کشیدن دندان  ، عفونت نداشته باشد وهم چنین در فک ، استخوان کافی برای بستر ایمپلنت وجود داشته باشد می توان بلافاصله بعد از کشیدن دندان ایمپلنت را انجام داد و نیازی نیست چند ماه منتظر بمانیم تا محل دندان کشیده شده ترمیم شود .

بیشتر بدانید:  تعرفه ی ایمپلنت 99

مناسب بودن ضخامت و ارتفاع استخوان فک برای ایمپلنت

اگر متخصص ایمپلنت در عکس سی تی اسکن فک تشخیص دهد که ارتفاع و ضخامت استخوان فک برای انجام ایمپلنت مناسب است به راحتی می توان با پانچ لثه ایمپنت را کاشت . در این روش ابتدا باید با استفاده از پانچ قسمتی دایره ای شکل را از لثه جدا کرد .

نداشتن مشکل لثه

چنان چه فرد دچار مشکل بافت نرم یا لثه باشد حتما باید از روش جراحی باز استفاده کند و دیگر قادر نخواهد بود از روش ایمپلنت بدون جراحی استفاده کند .  در این صورت تکه ای پیوند لثه از کام بیمار برداشته می شود و به ناحیه مورد نظر پیوند می شود .

ایمپلنت دندان بدون جراحی

انواع روش های ایمپلنت دندان بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی را می توان با استفاده از روش های زیر انجام داد :

ایمپلت پانچ

در این روش لثه به اندازه قطر ایمپلنت از روی استخوان برداشته می شود . پس از ایجاد حفره ، ایمپلنت در آن قرار داده می شود . بعد از قرار دادن ایمپلنت در فک باید زمانی سپری شود تا عمل هم جوشی با استخوان صورت گیرد و عملا ایمپلنت جزئی از بدن شود این زمان معمولا سه ماه است .این روش دارای کم ترین درد و خون ریزی است .

ایمپلنت لیزری

لیزر کاربرد های زیادی دارد و یکی از کاربردهای آن در دندان پزشکی کاشت دندان و ایمپلنت است . در این روش پزشک متخصص تنها بافت هایی را  که نیاز است بر می دارد و به بافت های سالم اطراف آسیبی وارد نمی شود . اگر قصد  دارید از این روش برای ایمپلنت دندان های خود استفاده کنید حتما به نزد پزشکی بروید که تخصص کافی در این زمینه داشته باشد و مهارت استفاده از دستگاه ها را در دوره های آموزشی آموخته باشد .

بیشتر بدانید:  ایمپلنت دندان در اصفهان در مرکز دندانپزشکی دکتر محمد عاطفت

مراقبت های لازم پس از انجام ایمپلنت دندان بدون جراحی

موفقیت آمیز بودن ایمپلنت تا حد زیادی به خودتان بستگی دارد . تا یک هفته پس از انجام ایمپلنت بدون جراحی بدن سعی می کند بافت های لثه که دچار آسیب شده اند را ترمیم کند بنابراین شما از لثه خود به خوبی مراقبت کنید و بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید .

از مواد غذایی نرم که به راحتی جویده می شوند استفاده کنید تا فشار زیادی به ایمپلنت و محل جراحی وارد نشود . از خوردن غذاهای چسبنده ای که به راحتی به اطراف دهان می چسبند خودداری کنید .پس از انجام ایمپلنت در صورتی که احساس کردید مشکلی در ایمپلنت کاشته شده وجود دارد حتما آن را به پزشک معالج خود گزارش دهید .

از کاربرد های کلی ایمپلنت بدون جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • جایگزین کردن یک دندان با چند دندان
 • جایگزین کردن دندان لق شده جلو به روش دندان مصنوعی
 • بریج بین دندان ها
 • محکم کردن دندان ها

اگر هنوز روش مناسب را برای ایمپلنت دندان های خود انتخاب نکرده اید و تردید دارید اصلا نگران نباشید . با پزشک متخصص خود مشورت کنید تا تشخیص دهد شما شرایط استفاده از ایمپلنت بدون جراحی را دارید یا خیر ؟  دکتر محمد عاطفت یکی از با تجربه ترین پزشکان اصفهان و متخصص ایمپلنت است که قادر است شما را درخصوص هر سوالی در مورد ایمپلنت راهنمایی کند .

نوشتهٔ پیشین
اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت
نوشتهٔ بعدی
آیا کامپوزیت باعث پوسیدگی دندان میشود؟

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • رضا صادقی
  1398-11-11 8:26 ق.ظ

  سلام ممنونم از وب سایت خوبتون من چند وقته دو دندان جلوییم را از دست دادم اما به دلیل جراحی می ترسیدم ایمپلنت کنم الان با توضیحاتی که گفتید دیگه ترسی برای انجام ایمپلنت ندارم

  پاسخ
  • دکتر محمد عاطفت
   1398-11-12 11:29 ق.ظ

   سلام . خواهش می کنم .خوش حالم که توانستیم رضایت شمار ا جلب کنیم .

   پاسخ
 • اطلاعات بسیار ارزنده ای بود.و کاملا فهمیدم ایمپلنت چیست…

  پاسخ
  • دکتر محمد عاطفت
   1399-12-05 5:18 ق.ظ

   سلام دوست عزیز. ممنون خوش حالیم که تونستیم رضایت شما را جلب کنیم.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات جدید

مقالات با بیشترین نظرات

فهرست
Call Now Buttonتماس برای دریافت اطلاعات