ایمپلنت لیزری چیست و چه مزیت هایی دارد ؟

4 دیدگاه
ایمپلنت
ایمپلنت لیزری

ایمپلنت لیزری و بکار بردن لیزر در کاشت ایمپلنت دندان کمک شایانی به متخصص ایمپلنت و بیماران کرده است. با لیزر می توان میزان جراحت به بافت لثه را به حداقل میزان ممکن رساند که این امر در بهبود سرعت بهبودی و کاهش درد و خونریزی های احتمالی بسیار موثر است. درمان و جراحی های ایمپلنت با لیزر به سرعت در حال گسترش بوده و از استقبال فراوانی در بین بیماران و دندانپزشکان همراه شده است.

کاشت دندان و بکار بردن لیزر دندان برای این امر بایستی با دقت انجام شود. بکار بردن لیزر با طول موج مناسب و دقیق نکته خاصی است که متخصص ایمپلنت بایستی رعایت نماید. فرایند استفاده از لیزر می تواند در مراحل متعدد کاشت دندان بکار رود. هم در مرحله اولیه کاشت ایمپلنت دندان می توان برداشتن لثه و ایجاد شکاف را با لیزر انجام داد و هم در مرحله ثانیه می توان بافت ایجاد شده روی ایمپلنت را برداشت و عملیات کاشت را ادامه داد.

ایمپلنت لیزری گزینه ای بهتر برای وارد شدن آسیبی کمتر به بافت نرم می باشد. استفاده از لیزر در ایمپلنت موجب می شود که محل جراحی دندان با کمترین آسیب به بافت نرم و سخت آماده شود. در واقع در ایمپلنت لیزری جراحی آتروماتیک و بدون آسیبی را خواهیم داشت.

در جراحی ایمپلنت با لیزر، ما قادر  هستیم که فقط بافت‌هایی را که نیاز داریم، برداریم و به بافت‌های سالم اطراف، آسیبی وارد نمی‌ شود. برداشت بافت نرم و سخت با حداقل آسیب خواهد بود. دقت انجام جراحی در این روش بسیار افزایش دارد و خونریزی مانند روش جراحی با تیغ، نخواهیم داشت.

یکی دیگر از مزیت های ایمپلنت لیزری این است که زخم ها به سرعت بهبود پیدا می کنند.  در این روش  فقط بافت هدف را از بقیه‌ی بافت‌ها جدا  و به بافت‌های مجاور، آسیب وارد نمی شود. این مزیت، فرایند بهبود زخم را سرعت می بخشد. جراحی لیزر به‌طور بسیار موثری، واکنش التهابی بافت را کاهش می‌دهد یا از آن جلوگیری می‌کند.

بیشتر بدانید:  مراحل کاشت ایمپلنت دندان

همچنین ترشح آنزیم‌های بازدارنده، فرایند التهابی را تقویت می‌کند . لیزر خواص ضدمیکروبی هم دارد که مشکلات عفونت را برطرف می‌نماید. در آخر، لیزر سبب تحریک التیام بافت سخت و نرم می‌گردد. نتیجه نهایی این نوع جراحی، بهبود و التیام  بهتر زخم نسبت به روش‌های قدیمی جراحی است. روش‌های قدیمی جراحی ایمپلنت این مزیت‌ها را ندارند.

ایمپلنت لیزری

سالیان پیش هنگامی که بشر در فکر پیدا کردن جایگزینی برای دندان های از دست رفته خود بودند روش های متفاوت با مواد متفاوتی را امتحان کردند تا اینکه نهایتا  (implant) از جنس تیتانیوم به عنوان یک پایه جایگزین ریشه دندان عرضه شد. پس از تمامی پیشرفت های علم تحت تاثیر ایمپلنت و سطح ایمپلنت شد تا بیشترین موفقیت در دراز مدت را داشته باشد و از نظر عمر، عمری طولانی داشته باشد.

در سال های قبل عمل کاشت دندان یک عمل لوکس برای افرادی خاص محسوب می شد و تنها تعداد کمی از دندان پزشکان این عمل را انجام می دادند  ولی امروزه با گسترش علم و ساده تر شدن روند کاشت دندان و برگزاری گسترده تر کلاسهای آموزش ایمپلنت، این عمل اعجاب امگیز در دسترس عموم مردم قرار گرفت. امروزه دندان پزشکی دنیا در حال تحولی جدید تر می باشد و دندانپزشکی به سوی درمان های موثر تر و مداوم تر می باشد. استفاده از ایمپلنت لیزری همانند سایر رشته  ها تغییری شگرف را در عرصه دندانپزشکی رقم زده است.

ایمپلنت لیزری راحتی و اطمینان خاطر فوق العاده ای را برای بیماران فراهم می سازد. نقش و کاربردی که لیزر در دندانپزشکی دارد غیر قابل انکار می باشد. دندانپزشکی زیبایی، ، جراحی لثه ، سفید کردن دندانها و … از جمله کاربرد های لیزر در دندانپزشکی محسوب می شود. امروزه دندانپزشک خوب بودن به تنهایی کافی نیست بلکه همگام با تکنولوژی روز دنیا بودن در کنار داشتن مهارت از شما یک دندانپزشک خوب می سازد که لیزر این منظور را میسر ساخته است.

کاربرد لیزر در ایمپلنت

لیزر در تمام زمینه ها کاربرد دارد و یکی از مهم ترین کاربرد ها و روش های کاشت دندان استفاده از لیزر می باشد. امروزه در دندان پزشكي ايمپلنت، انديكاسيون‌هاي كلينيكي متعددي براي جراحي با ليزر وجود دارد. سیستم های لیزری متعدد موجود طیف وسیعی از کاربرد در بافت نرم و سخت دارند. سیستم های لیزری متفاوت دارای تاثیر زیادی در ايمپلنتولوژي مدرن جهت درمان ضايعات پري ايمپلنت و ضد عفوني سطوح ايمپلنت دارا می باشد.

بیشتر بدانید:  ایمپلنت دندان در دوران بارداری

استفاده از ایمپلنت لیزری به منظور جایگذاری ایمپلنت و recovery در مرحله دوم ایمپلنت دندان به همراه فرم دهی بافت نرم توصیه می شود. علاوه بر این استفاده از لیزر در دندانپزشکی به ضد عفونی کردن سطح های ایمپلنت در  موارد پري ايمپلنتيس پيشنهاد مي‌شود.

لیزر از جمله جدید ترین روش ها و تکنیک های دندانپزشکی محسوب می شود که موجب کم شدن زمان ، درد و میزان خونریزی می شود. ایمپلنت دندان دارای دنیای بسیار گسترده ای می باشد اما از آن جایی که همراه با جراحی بود و در صورت ایجاد هرگونه عفونت امکان ناموفق شدن عمل و نپذیرفتن پایه تیتانیومی ایمپلنت وجود دارد، نیاز به روش های کاشت دندان جدید تر، کامل تر و کم خطر تر در کنار روش کاشت ایمپلنت احساس می شد.

لیزر تراپی موجب کاهش درد و تورم بعد از عمل و همچنین کم کردن دوره ترمیم زخم جراحی می باشد.  علاوه بر این، اثر لیزر در افزایش سرعت Integration  و از آنجا “Early Loading”، Modification  سطح ایمپلنت برای  اتصال بهتر فیبروبلاستها و استئوبلاستها و همچنین جلوگیری از اتصال باکتریها و بالاخره اثر لیزر در درمان جراحی و غیرجراحی پری ایمپلنت نیز در حال پژوهش و بررسیهای دقیق تر می باشند.

کاربرد ایمپلنت لیزری

چرا ایمپلنت لیزری؟

نتایجی که در ایمپلنت حاصل می شود با استفاده از لیزر بهتر می شود و از جمله کاربرد های دیگری که می توان برای لیزر در ایمپلنت بیان کرد تراشیدن بافت نرم ، برداشتن بافت بسیار متورم و ملتهب، بافت هایی که در جای نا مناسب رشد کرده اند و …

با استفاده از لیزر کارایی درمان بالا می رود و هزینه ای که در بلند مدت خواهد شد، کاهش پیدا می کند. با استفاده از لیزر امکان بسیاری از عمل ها فراهم می شود. درخواست استفاده از لیزر برای درمان ایمپلنتو اوردنچر روزبه روز افزایش پیدا می کند.
بنابر این با استفاده از روشهای جدید وتکنولوژی روز دنیا دانش ایمپلنت آنچنان گسترش پیدا می کندکه بیماران نگرانی های قبلی خود را نسبت به نتیجه درمان ، موفقیت درمان ویا درد و تورم های ناشی از کاشت دندان را برای همیشه فراموش خواهند کرد .

بیشتر بدانید:  آیا ایمپلنت دندان درد دارد ؟

عوارض ایمپلنت لیزری

همان طور که گفته شد در صورتی که در انجام ایمپلنت لیزری دقت کافی را نداشته باشیم باعث ایجاد آسیبی جدی به چشم می شود. این آسیب ممکن است ناشی از جذب انرژی لیزر توسط قرنیه یا شبکیه باشد. به همین علت حتما می بایست چشمان بیمار با عینک پوشانده شود. هر دندانپزشکی که از لیزر برای ایمپلنت استفاده می کند می بایست از ریسک های احتمالی کاملا آگاه باشد و برای استفاده از دستگاه آموزش های کامل را دیده باشد و دوره های مخصوص به آن را گذرانده باشد.

عوارض ایمپلنت لیزری

هزینه درمان ایمپلنت لیزری

هزینه ایمپلنت دندان با توجه به نوع ایمپلنت متفاوت می باشد اما تا جای ممکن بهتر است از سیستم های شناخته شده ای که مورد تایید سازمان معتبر دندانپزشکی می باشد استفاده کنید. استفاده از سیستم های ارزان قیمت و غیر استاندارد می تواند صدمات غیر قابل جبرانی را به شما وارد کند ولی ایمپلنت های استاندارد طول عمر نامحدودی دارند . قابل ذکر است قیمت کاشت دندان با توجه به تجهیزات و مواد بهره گیری از تکنیک های جدید نسبت به انواع دیگر پروتز بالا تر نمی باشد به گونه ای که هزینه یک واحد ایمپلنت تقریبا برابر یک بریچ سه واحدی ایده آل است .

هزینه ایمپلنت لیزری

دکتر محمد عاطفت متخصص ایمپلنت در اصفهان است که سالیان زیاد در این زمینه تجربه دارد و هم اکنون در زمینه انواع روش های ایمپلنت از جمله ایمپلنت لیزری  فعالیت دارد . بنابراین اگر دندان از دست رفته دارید و هنگام خندیدن اعتماد به نفس کافی ندارید می توانید ایمپلنت دندان های خود را به این دکتر بسپارید .

لازم به ذکر است در حال حاضر به دلیل تحریم ها و هزینه زیاد ایمپلنت لیزری ، این نوع ایمپلنت در کلینیک دکتر عاطفت انجام نمی شود .

نوشتهٔ پیشین
ایمپلنت زیرکونیا بهتراست یا ایمپلنت تیتانیوم
نوشتهٔ بعدی
ایمپلنت کره ای

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • فرزانه
  1398-06-10 2:51 ب.ظ

  باسلام. آقای دکتر آیا ایمپلنت لیزری را هم میشه قسطی پرداخت کرد هزینش رو؟

  پاسخ
  • دکتر محمد عاطفت
   1398-06-11 6:31 ق.ظ

   سلام . بله کلیه امور مربوط به ایمپلنت دندان به صورت قسطی نیز انجام می شود

   پاسخ
   • سلام اقای دکتر. میشه لطفا ادرس مطبتون رو پیام کنید

    پاسخ
    • دکتر محمد عاطفت
     1399-03-17 5:39 ق.ظ

     سلام دوست عزیز همین طور که در فوتر هم مشاهده می کنید آدرس مطب : اصفهان – چهارراه پلیس ،توحید جنوبی، جنب کوچه کاویان، ساختمان ژیوار طبقه ۵ واحد ۵۰۴ می باشد .

     پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات جدید

مقالات با بیشترین نظرات

فهرست
Call Now Buttonتماس برای دریافت اطلاعات