لبخند هالیوودی چیست ؟

2 دیدگاه
مقالات
لبخند هالیوودی چیست ؟

لبخند هالیوودی چیست ؟به دندان هایی که هنگام خندیدن زیبایی منحصر به فردی دارند لبخند هالیوودی گفته می شود . خنده زیبا از جمله مواردی است که در زیبایی صورت فرد تأثیر زیادی دارد . برای داشتن خنده خوب بی شک باید لبخندی زیبا و هالیوودی داشته باشید . این کلمه برگرفته از نوع لبخند و زیبایی بازیگران هالیوودی است . دز مورد لبخند هالیوودی قبل از این که هر اقدام جدی انجام دهید باید حتما مدل آزمایشی آن را برای خودتان امتحان کنید .

نکته دیگری که در مورد لبخند هالیوودی حتما باید به آن توجه داشته باشید این است که چنان چه دندان هایتان دچار پوسیدگی یا بیماری خاصی است باید قبل از اقدام به عمل های زیبایی حتما مشکلات آن را برطرف نمایید .

خنده زیبا قطعا صورت را جذاب تر خواهد کرد و اعتماد به نفس فرد را افزایش خواهد داد . منظور از لبخند هالیوودی دندان های صاف و شفاف است که سبب خوش فرم جلوه کردن دهان فرد می شود .برای اصلاح طرح لبخند روش های زیادی وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد .

هر فرد باید با توجه به شرایط و نقص هایی که دارد با دندانپزشک مشورت کرده و بهترین روش را انتخاب کند .برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اصلاح طرح لبخند با دکتر محمد عاطفت متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی همراه باشید .

کلا درمان و زیباسازی در حوزه دندان و به خصوص زیبایی از جمله لبخند هالیوودی دندان مستلزم مراقبت از دهان و دندان و نگهداری بعد از درمان است. برای مثال، سفید کردن دندان باید گاهی اوقات تکرار شود تا درخشان بودن دندان ها ماندگار باشد و حفظ شوند.

دندان های مصنوعی چینی با کیفیت پایین ممکن است لب پر شده یا بشکنند و به تعویض نیاز داشته باشند. باندینگ کامپوزیت دائمی ممکن است لک بیفتد و باید بهبود پیدا کند یا تعویض شود. روکش های دندان عموما باید پس از ۱۰ تا ۱۵ سال تعویض شوند. اصلاح لبخند لثه ای نیز باید در طول زمان بهبود پیدا کند.

زیبا نبودن شکل و رنگ دندان ها می تواند یکی از تاثیر گذار ترین عوامل در کاهش زیبایی چهره شما شود. طرح لبخند می تواند زیبایی را به شما بازگرداند. اما  اصلاح طرح لبخند چیست ؟

برای پی بردن به پاسخ لبخند هالیوودی چیست ؟ تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. امروزه با توسعه علم ترمیم در دندانپزشکی وجود اختلالات در دندان ها به راحتی قابل رفع می باشد.

طراحی لبخند ترکیبی است از علم هنر و علم دندانپزشکی برای ایجاد طرح لبخندی زیبا طبق آناتومی صورت شما  که برای آن می بایست از یک متخصص دندانپزشکی کمک بگیرید. مطمئنا برای ایجاد لبخندی زیبا عوامل و فاکتور های مهمی تاثیر گذار هستند که سن، رنگ و شکل دندان، شکل لب، خطوط صورت، جنسیت و آناتومی فک از جمله این عوامل می باشند.

ویدیو اصلاح طرح لبخند توسط دکتر محمد عاطفت

در ویدیو زیر می توانید نمونه ای از اصلاح طرح لبخند بیمار که از لبخند خود رضایت نداشت را مشاهده کنید :

روش های اصلاح طرح لبخند یا لبخند هالیوودی چیست ؟

برای داشتن لبخند هالیوودی  چندین روش وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

سفید کردن دندان

برای داشتن لبخند زیبا و هالیوودی یکی از مهم ترین اصل ها سفید بودن دندان ها در حین خندیدن است . امروزه در کلینیک های دندان پزشکی معمولا برای سفید کردن دندان از لمینت و بلیچینگ استفاده می کنند که هر کدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند .  اگر نمی توانید برای زیبا تر کردن لبخند خود هزینه زیادی بپردازید سفید کننده های خانگی زیادی نیز وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید مانند :

 • جوش شیرین
 • پوست موز
 • آبلیمو
 • سرکه سیب
بیشتر بدانید:  شکستن کامپوزیت دندان

لبخند هالیوودی چیست ؟

کاشت دندان

از دست دادن دندان به هر دلیلی که تأثیر زیادی در کاهش اعتماد به نفس فرد وناخوشایند بودن ظاهر لبخند او دارد . خوشبختانه امروزه به دلیل پیشرفت علم دندانپزشکی راه های زیادی برای کاشت دندان وجود دارد تا شخص بتواند دندان از دست رفته خود را جایگزین کند و لبخند زیبا داشته باشد . برای کاشت دندان راه های گوناگونی وجود دارد مانند :ایمپلنت ، استفاده از دندان مصنوعی ، پل ثابت

ارتودنسی

آیا شما هم از ردیف نبودن و متناسب نبودن دندان های خود آزرده خاطر هستید ؟ اصلا نگران نباشید با استفاده از ارتودنسی می توان دندان ها را صاف کرده و ظاهر زیبا تری به آن ها داد . از روش های مختلف ارتودنسی می توان به ارتودنسی ثابت ، ارتودنسی متحرک ، ارتودنسی نامرئی و..اشاره کرد . اگر ناهنجاری دندان به حدی باشد که تنها با ارتودنسی حل نشود باید جراحی فک را نیز انجام داد .

پر کردگی به رنگ دندان

افراد معمولا هنگامی که دندان هایشان خراب می شود آن را با فلز های قدیمی پر می کنند . این پر کردن دندانشان را سیاه کرده و با رنگ دندان تضاد ایجاد می کند . البته امروزه اکثر دندانپزشکان برای پر کردن دندان از مواد کامپوزیتی سفید رنگ استفاده می کنند که باعث می شود دندان ها زیبا تر جلوه کند .

اصلاح لبخند لثه ای

به مشخص شدن مقدار زیادی از لثه هنگام خندیدن لبخند لثه ای می گویند . این مشکل دلایل مختفی دارد از جمله :

 • کوتاه بودن طول تاج دندان
 • بلند بودن طول یک سوم میانی صورت
 • کوتاهی لب بالا
 • هایپر اکتیو بودن عضلات لب

باندینگ دندان

باندینگ دندان یکی از روش های اصلاح طرح لبخند است که هیچ گونه خطری ندارد . از این روش می توان برای بهبود ظاهر خراشیده ،  ترک خورده یا تغییر رنگ دندان ها استفاده کرد . برای حذف فضاهای خالی بین دندان ها ، تغییر شکل یا اندازه دندان ها نیز می توان از باندینگ دندان استفاده کرد .

باندینگ را می توان در کم تر از یک ساعت انجام داد . برای تغییر رنگ دندان های فرد باید از بهترین رنگی که با دندان فرد مطابقت دارد استفاده کرد .

اصول لبخند هالیوودی

در یک دید کلی اگر بخواهیم شرایط یک لبخند زیبا یا هالیوودی را بیان کنیم باید اصول زیر را بررسی کرد :

 1. نسبت طول به عرض دندان ها ۷۵ تا ۸۰ درصد باشد.
 2. تمام دندان ها قدامی بالا شیب ملایم به سمت خط وسط داشته باشند.
 3. یک خط فرضی از بین دوچشم تا زیر بینی بکشید ؟ آیا ترتیب قرار گرفتن دندان ها نسبت به این خط قرینه است؟
 4. آیا دندان ها همگی سفید و یک رنگ هستند ؟
 5. هنگام خندیدن چه مقدار از لثه شما نمایان می شود ؟ در یک لبخند زیبا باید یک تا سه میلی متر از لثه دیده شود.
 6.  هرچقدر پهنای لبخند بیشتر باشد و هنگام خندیدن دندان های بیشتری نمایان شود آن لبخند زیبا تر است.
 7. دندان ها از لحاظ تراز و تقارن یکی باشند .
 8. آیا دندان افتاده دارید ؟ اگر هرکدام از دندان هایتان به هردلیلی افتاده است حتما آن را جایگزین کنید زیرا فاصله بین دندان ها باعث پوسیدگی می شود .
دندانپزشک معالج با معاینات لازم و عکس برداری های فتوگرافی که انجام می گیرد با کمک گرفتن از نرم افزارهای مخصوص لبخند فرد را بعد از درمان آنالیز می کند و مشکلات و آسیب های دهانی بیمار را بیان کرده و درمان های لازم را نام می برد سپس روش کار هریک را نیز بیان کند تا بیمار توجیه شود و اقدامات لازم را جهت انجام درمان بپذیرد.

اصول لبخند هالیوودی

مزایای داشتن لبخند هالیوودی چیست ؟

انجام اصلاح طرح لبخند مزایای بسیار زیادی دارد. با استفاده از این روش می توانید عیوب دندانتان مثل شکستگی، پریدگی و ترک را بپوشانید. از مزایای اصلاح طرح لبخند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تغییر شکل دندان و یا تصحیح آن
 • سفید کردن دندان ها به علت بد رنگی
 • کوتاه بودن زمان انجام اصلاح طرح لبخند و …
بیشتر بدانید:  چگونه از شر دندان درد خلاص شویم ؟

نرم افزار لبخند هالیوودی

بعضی از کلینیک ها از نرم افزار هایی برای طراحی لبخند استفاده می کنند تا بیمار قبل از انجام هر گونه عملی درک درستی از فرایند و نتیجه آن داشته باشد. با نرم افزار گرافیکی می توان موارد زیر را مشاهده کرد.

 • طرح سه بعدی شبیه سازی شده لبخند بیمار
 • با این نرم افزار می توان در مان نهایی را بصورت تقریبی مشاهده کرد.
 • در این نرم افزار فواصل دو مردمک چشم و فاصله گوشه لب و ارتفاع صورت نیز سنجیده می شود.

امروزه بازیگران هالیوود و افراد معروف زیادی به دنبال لبخند هالیوودی و زیبا سازی لبخند خود هستند که در ادامه چند مورد از آن ها رابرای شما نام خواهیم برد :

براد پیت:

براد پیت از بازیگران مشهور هالیوود است که با گذشت زمان توانسته است با ورزش و رژیم غذایی خود را جوان و سالم نگه دارد البته شایعاتی در مورد انجام جراحی های زیبایی وکاهش دادن چین و چروک های صورتش وجود دارد  . از کار هایی که وی برای داشتن لبخند هالیوودی انجام داده است می توان به سفید کردن دندان ها و لمینت اشاره کرد .

بن افلک:

بن افلک یکی از بازیگران خوش چهره هالیوودی است که همراه با دوست خود مت دیمن وارد سینما شد اما نتوانست به موفقیت های او برسد . بن افلک برای شاداب نگه داشتن چهره و اندام خود عمل زیبایی انجام نداده است زیرا عقیده دارد نیازی به انجام این عمل ها نیست اما برای داشتن لبخندی زیبا اقدام به زیبا سازی و درمان دندان های خود کرده است .

بن افلک دندان هایی با فاصله و کوتاه داشت به همین خاطر  برای زیباسازی لبخند خود از لمینت ، روکش استفاده کرده است . وی هم چنین دندان هایش را سفید کرده است .وی برای این کار هزار دلار هزینه کرد .

تام کروز:

تام کروز یکی از دندان های فک بالایش را از دست داد و این موضوع باعث بهم خوردن خط لبخند او شد . او با استفاده از روش های نوین دندانپزشکی توانست ظاهر لبخند خود را زیبا سازد . او برای داشتن لبخند هالیوودی از ارتودنسی ، لمینت ، بلیچینگ استفاده کرده است که حدود ۳۰ هزار دلار برایش هزینه پرداخته است .

اوپرا وینفری:

اوپراوینفری یکی از ثروتمندترین زنان دنیا است که برنامه تلویزیونی پر بیننده ای دارد . این شخص به دلیل لحن زیبایی که در کلام خود دارد افراد را به خود جذب می کند و محدودیت بالایی دارد . او پس از کسب محبوبیت وضعیت دندان های خود را با ارتودنسی نامرئی اصلاح کرد . وی هم چنین از کامپوزیت های سرامیکی برای روکش دندان های خود استفاده کرد . با وجود هزینه بالای این روکش ها او اقدام به انجام این کار کرد .
جورج کلونی :
جورج کلونی محبوبیت زیادی دارد و یکی از سوپراستار های هالیوود است . جورج عادت به دندان قروچه داشت به همین دلیل دندان های او دچار ساییدگی شده بود .او برای بهبود وضعیت دندان هایش از روش های اصلاح طرح لبخند استفاده کرد . ساییده شدن دندان های جلویی وی باعث کوتاه شدن ارتفاع دندان هایش شد . وی با روکش های لمینت چینی و لیزر ارتفاع دندان هایش را افزایش داد و فرم دندان هایش را اصلاح کرد . هزینه ای که جورج برای اصلاح طرح لبخند خود پرداخت کرد حدود ۳۰ هزار دلار برآورد شد .

ماندگاری اصلاح طرح لبخند

یکی از مهم ترین سوالاتی که معمولا به ذهن افراد خطور می کند این است که میزان ماندگاری لبخند هالیوودی چقدر است ؟برای طول عمر اصلاح طرح لبخند نمی توان مدت زمان دقیقی مشخص کرد . همان طور که در ابتدا گفته شد مهم ترین عامل تأثیر گذار در طول عمر لبخند هالیوودی مراقبت از دندان ها است .

بیشتر بدانید:  تفاوت باندینگ و کامپوزیت

در صورتی که از دندان هایتان به خوبی مراقبت نکنید به حالت قبل بازخواهد گشت و نتیجه کار از بین می رود .برخی از تکنیک های اصلاح طرح لبخند نیاز به تکرار دارند به طور مثال وقتی دندان هایتان را سفید می کنید پس از گذشت مدتی مجددا زرد خواهد شد و دوباره باید اقدام به سفید کردن دندان هایتان کنید . در صورتی که برای روکش دندان از جنس خوب آن استفاده کنید تا ۱۰ الی ۱۵ سال نیاز به اقدام دیگری ندارید .

هزینه های لبخند هالیوودی

برای لبخند هالیوودی نمی توان قیمت دقیقی تعیین کرد زیرا به عوامل گوناگونی بستگی دارد . قطعا هر چقدر مدت زمان رسیدگی به دندان ها بیشتر باشد هزینه بیشتری برای اصلاح طرح لبخند باید پرداخت کرد . تخصص دندانپزشک و مکانی که هستید نیز در قیمت اصلاح لبخند تأثیر گذار است . برای اطلاع دقیق از هزینه باید دندانپزشک وضعیت دندان هایتان را بررسی کند تا بتواند قیمت بدهد .

چگونه صاحب لبخند هالیوودی شوید:

برای داشتن لبخند هالیوودی باید مراحل زیر راطی کنید :

ا-ابتدا باید دندان هایتان معاینه شود و وضعیت دندان ها با فک بسته دهان بررسی شود که آیا نیاز به لبخند هالیوودی دارد یا نه . در جلسه اول باید بیماری های لثه و پوسیدگی که دارید را به دندانپزشک خود بگویید . چنان چه عادت اشتباهی مانند دندان قروچه دارید نمی توانید از ونیر پورسلین استفاده کنید و باید از روش های  سفید کننده دندان استفاده کنید .

۲- در مرحله بعد باید وضعیت دهان شما بررسی شود تا مشخص شود آیا شرایط لازم برای داشتن لبخند هالیوودی دارید ؟ با لبخند آزمایشی می توانید نوع لبخند مناسب رابرای خود انتخاب کنید و نتیجه را ببینید .خط لبخند دارای مدل های مختلفی از جمله تخم مرغی ، جوانی ، طبیعی ، هالیوودی است که برای خط لبخند خود باید یکی را انتخاب کنید تا متخصصان آزمایشگاهی آن را بسازند .

۳-پس از اتمام درمان ونیر روی دندان ها باید سفید کردن دندان ها انجام شود تا سایه ای که روی دندان ها افتاده از بین برود و بهبود یابد .قبل از سفید کردن دندان ها باید قابلیت دندان ها  را برای سفیدی بسنجید .

۴-مدل های مختلفی از ونیر را آماده کنید تا روی دندان شما گذاشته شود . سپس  دندان ها بی حس شده و طرح لبخند آزمایشی به صورت وقت روی دندان های شما گذاشته می شود تا مشخص شود طرح لبخند هالیوودی که انتخاب کرده اید به چه صورت است .

۵-بعد از گذشت چند روز باید به آزمایشگاه بروید و در مورد ونیر موقتی خود با تکنسین آزمایشگاه صحبت کنید . در این جلسه می توانید هر تغییری مانند نوع و رنگ طرح را به دندانپزشک بگویید تا وی انجام دهد .

 

نوشتهٔ پیشین
قیمت ونیر کامپوزیت و سرامیکی
نوشتهٔ بعدی
بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت پس از کشیدن دندان چه زمانی است؟

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام من دندان هایم اپن بایت اند آیا بدون انجام ارتودنسی با کمک یکی از روش های اصلاح طرح لبخند می توانم مشکل آن را برطرف کنم ؟

  پاسخ
  • دکتر محمد عاطفت
   1399-01-02 10:26 ق.ظ

   سلام باید معاینه حضوری انجام گیرد اگر شدت آن کم باشد احتمال این که بتوان با لمینت و کامپوزیت آن را اصلاح کرد وجود دارد .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات جدید

مقالات با بیشترین نظرات

فهرست
Call Now Buttonتماس برای دریافت اطلاعات