ونیر کامپوزیت دندان در اصفهان

6 دیدگاه
لمینت
ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت دندان و ونیر کامپوزیت آی پی اس هر دو از روش های پر کاربرد برای زیبایی دندان و لبخند هستند . بیمار با توجه به شرایط و نیاز هایی که دارد می تواند یکی از این دو روش را انتخاب کند . مرکز لبخند در این مقاله قصد دارد شما را با ونیرکامپوزیت دندان در اصفهان و ونیرکامپوزیت آی پی اس بیشتر آشنا کند. ونیرکامپوزیت آی پی اس نسل جدید ونیرکامپوزیت است که در آن ذرات سرامیک به کامپوزیت اضافه می شود .

ونیر کامپوزیت روشی اصلاحی و زیبایی محسوب می‌شود که در آن لایه‌ای محافظ بر روی مینای دندان قرار می‌گیرد و به صورت مستقیم این لایه توسط اشعه روی دندان‌ها چسبانده می‌شود.

سرامیک های با استحکام بالا مانند سیلیکات و زیرکونیا در این روکش کاربرد زیادی دارد . از مهم ترین مزایای ونیرکامپوزیت آی پی اس نسبت به ونیرکامپوزیت می توان به این موضوع اشاره کرد که در ونیر کامپوزیت آی پی اس تغییر رنگ و سیاهی دیده نمی شود، و دوام و زیبایی فوق العاده ای دارد .

از گذشته تاکنون داشتن دندان هایی زیبا دغدغه همه افراد بوده است  به گونه ای که از هر روشی برای رسیدن به آن تلاش کرده اند.ونیرکامپوزیت نیز یکی از روش هایی است که از آن می توانید برای داشتن لبخند زیبا استفاده کنید. دکتر محمد عاطفت متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی است . بنابراین اگر به دنبال فردی با تجربه در زمینه ونیر کامپوزیت در اصفهان هستید می توانید به او مراجعه کنید .

ونیرکامپوزیت دندان

کامپوزیت یک ماده ترمیم همرنگ دندان بوده یا همان مواد سفید رنگی هستند که با آن داخل دندان‌ها را پر می‌کنند. در واقع کامپوزیت تشکیل شده از مواد زمینه‌ای ترکیبی با ذراتی به نام فیلر که وجود همین ذرات استحکام بالایی به آن بخشیده است.

برای کار گذاشتن ونیر کامپوزیت ابتدا سطح دندان ها را تمیز کرده و جرم گیری می کند تا بتواند برای کار گذاشتن روکش سطح تمیزی را فراهم کند . با کامپوزیت ونیر طبیعی می توانید بدون این که به دندان ها آسیبی وارد کنید دندان های خود را زیبا تر کنید و اعتماد به نفس خود را هنگام لبخند زدن افزایش دهید .

ونیرکامپوزیت چیست ؟

ونیر کامپوزیت با نام های ونیر یک جلسه ای، کامپونیر، ونیر رزین کامپوزیتی و باندینگ کامپوزیت شناخته شده است. این روش یکی از روش هایی است که می تواند موجب بازگرداندن لبخند به چهره شما شود. در صورتی که دندان هایتان دچار شکستگی و یا آسیب دیدگی شده است ونیر کامپوزیت بهترین گزینه برای نصب شدن مستقیم روی دندان می باشد که موجب زیبایی دو چندان چهره شما می شود.

ونیر کامپوزیت جایگزین بهتری نسبت به لمینت می باشد زیرا جنس آن رزین نیمه شفاف است و تنها در یک جلسه توسط دندانپزشک آن هم  با دقت و ظرافت روی دندان ها نصب می شود. ونیر کامپوزیت از نظر هزینه روشی مقرون به صرفه تر می باشد.

ویدیو تعویض ونیر کامپوزیت دکتر محمد عاطفت

در این فیلم می توانید تعویض ۸ واحد ونیر کامپوزیت که توسط دکتر محمد عاطفت انجام شده است را ببینید .

ونیر کامپوزیت به دلیل مقرون به صرفه بودن و سرعت بالای انجام شدن  و داشتن ظاهری زیبا توانسته محبوبیت بیشتری در میان مردم به دست آورد. با توجه به تمایل بیمار انجام کامپوزیت روی هر تعداد دندان او امکان پذیر است و دارای محدودیت نمی باشد. ایجاد لبخندی زیبا که موجب زیباتر شدن شما باشد با ونیر کامپوزیت دارای هزینه بسیار کمتری می باشد. همچنین کامپوزیت دندان می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای لمینت سرامیکی شود.

رزین کامپوزیت چیست؟

ونیر کامپوزیت  ماده ای است که در دندانپزشکی کاربرد زیادی دارد. این ماده خمیری است که مانند بتونه شکل می گیرد و زمانی که شکل دلخواه خود را پیدا کرد توسط اشعه ای سفت و سپس صیقل داده می شود. این مواد همواره در حال پیشرفت هستند تا بتوان به کمک آن ها نتایجی طبیعی تر و شفاف تر رقم زد.

ونیر کامپوزیت اثر گذاری خود را اثبات کرده است و توانسته به بر طرف کردن مشکلات زیادی کمک کند. هم چنین باندینگ ها یکی دیگر از روش های جدید کامپوزیت هستند و مورد استقبال پزشکانی قرار گرفته است که با حفظ ساختار طبیعی دندان موافق هستند.

ونیر کامپوزیت

هزینه ونیر کامپوزیتی

ونیر کامپوزیت یکی از روش های به صرفه است که نسبت به لمینت و ارتودنسی دارای هزینه کمتری دارد  البته هزینه ی ونیر کامپوزیتی به عوامل متفاوتی بستگی دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 • مواد و تجهیزات: یکی از مهم ترین عوامل تعیین هزینه ی ونیر کامپوزیتی مواد مورد استفاده در ونیر کامپوزیت می باشد. متریالی که در درمان شما مورد استفاده قرار می گیرد برای پزشکان بار مالی به دنبال خواهد داشت اما در نهایت تفاوت محسوسی در هزینه ی ونیر کامپوزیتی ایجاد نخواهد کرد. قابل ذکر است که برای استفاده از متریال عالی نیازمند ابزار مقبول دارد .
 • میزان تخصص و تجربه متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی: اصولا در هنگام استفاده از خدمات افراد معروف و خوش نام کمتر به موارد جانبی توجه می کنیم. مسلما تجربه متخصص از این قائده مستثنی نخواهد بود.
 • هزینه‌های آموزشی دندان‌پزشکان: دوره‌های بعضی از دندان‌پزشکان علاوه برافزایش کیفیت درمان مطمئناً موجب افزایش هزینه‌های درمان و همچنین افزایش هزینه ونیر کامپوزیت خواهد شد .
بیشتر بدانید:  قیمت ونیر کامپوزیت و سرامیکی

ونیر کامپوزیت

احتمالا این توضیحات به شما کمک می کند  تا بتوانید تنها قیمت ها را معیار انصاف و حتی کیفیت درمان دندانپزشک خود ندانید و به نظر میرسد عوامل تعین قیمت ونیر کامپوزیت و حتی تمامی خدمات دندانپزشکی بسیار پیچیده و غیر قابل نگاه کردن یک سویه است.

شاید یکی از سوالاتی که برای اکثر طرفداران لبخند هالیوودی پیش آمده باشد هزینه ونیر کامپوزیت در اصفهان یا دیگر شهر ها است. بعد از اینکه شما تصمیم گرفتید برای داشتن لبخندی زیبا که موجب دلنشین تر شدن چهره شما می شود دندان های خود را ونیر کامپوزیت به یک متخصص دندانپزشکی بسپارید مهم ترین دغدغه هزینه ونیر کامپوزیت است.

امروزه پیشرفت در ساخت مواد کامپوزیتی به حدی رسیده که تقریبا هر مشکل دندانی اعم از به هم ریختگی های خفیف دندانی ، شکستگی دندانها ، پر کردن دندان ها ، بستن فاصله بین دندان ها و مهمتر از هر چیزی انجام اصلاح طرح لبخند را با کامپوزیت ونیر ممکن ساخته است.

قیمت کامپوزیت ونیر با توجه به به صرفه بودن آن و سرعت انجام تنها در یک جلسه ، آن را به یک روش پرطرفدار تبدیل کرده به طوری که در طول یک جلسه می توان دندان ها و لبخندی فوق العاده زیبا را تجربه کرد.

برای تعیین هزینه لمینت دندان از جنس کامپوزیت حتما باید به یک متخصص دندانپزشک مراجعه کنید تا قیمت این نوع لمینت را برای شما بیان کند. این در حالی است که قیمت لمینت دندان از جنس سرامیک نسبتا بالا تر می باشد.

برای تخمین هزینه ونیر کامپوزیتی باید هزینه های جانبی لمینت دندان را نیز در نظر داشته باشید. به عنوان مثال لمینت دندان به روش غیر مستقیم از ابتدای کار که همان تراش دندان می باشد تا آماده شدن لمینت

حال سوالی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند این است که چرا هزینه ی ونیر کامپوزیتی در مطب های مختلف، متفاوت است؟ باید بگویم که بر اساس تعرفه قیمت ونیر کامپوزیتی با توجه به نوع لمینت و زمان صرف شده هزینه نیز متفاوت خواهد بود البته در بعضی موارد منطقه جغرافیایی نیز در نظر گرفته می شود.

، که شما نیاز به یک روکش موقت دارید تمام این هزینه ها نیز در نظر گرفته می شود.

 

عوارض ونیر کامپوزیتی

در صورتی که کامپوزیت با رعایت اصول و زیر نظر پزشک با تجربه و متخصصی همچون دکتر محمد عاطفت صورت گیرد عوارضی به دنبال نخواهد داشت اما در صورتی که این عمل به درستی انجام نشود ممکن است مشکلات زیر را ایجاد کند.

 • بدبویی دهان
 • باز بودن فاصله بین دندان‌ها
 • التهاب لثه
 • رنگ گرفتن دندان‌ها در بعضی مواقع

ونیرکامپوزیت دندان

مواردی که ونیر کامپوزیت توصیه می شود:

 • برای بستن فواصل بین دندان ها
 • برای از بین بردن تیرگی دندان های تیره و یا رنگ گرفته
 • برای از بین بردن لکه های موجود روی دندان ها
 • دندان هایی که لپ پر و یا شکسته شده اند
 • دندان هایی که به سمت زبانی تمایل دارند

مواردی که استفاده از ونیر کامپوزیت توصیه نمی شود:

گاها و در بعضی موارد هرچند هزینه ونیر کامپوزیت کمتر می باشد این روش برای آن ها مناسب نمی باشد و قبل از آن می بایست توسط متخصص دندانپزشکی ترمیمی عوامل ایجاد کننده مشکل شناسایی و مرتفع شوند و یا روش درمانی دیگری را انتخاب کنید.

 • افرادی که دارای دندان های ضعیفی می باشند و یا ریشه دندان هایشان سست است و یا مقدار زیادی از دندان از دست رفته باشد.
 • افرادی که دارای عادات دهانی هستند که نمی توانند آن را ترک کنند. مانند دندان قروچه، سایش دندانیف ناخن جویدن و …
 • افرادی که دندان‌های ناسالم و یا پوسیده دارند که قبل از انجام ونیر کامپوزیت باید این موارد برطرف شود.
 • افرادی که به‌هم‌ریختگی دندان‌های آن‌ها شدید است. استفاده از ونیر های کامپوزیت برای این افراد نتیجه مثبتی نخواهد داشت و این‌گونه افراد باید دندان‌های خود را ارتودنسی کنند.

ونیر کامپوزیت بهتر است یا لمینت دندان ؟

در صورتی که تغییر رنگ دندان مربوط به ساختار مینای دندان شما باشد مثلا نقص هایی که به دلیل استفاده از داروی تتراسایکلین ایجاد می شود و یا سطح مینای دندان ناصاف و مات باشد بهترین روش اصلاح رنگ استفاده از ونیر کامپوزیت یا لمینت می باشد. در لمینت ابتدا تراش دندان را انجام می‌دهند و سپس قالب بعد از قالب‌گیری توسط لابراتوار ساخته می شود.

بیشتر بدانید:  لمینت سرامیکی اصفهان

استفاده از ونیر کامپوزیت بیشتر توصیه می شود مگر در زمان‌هایی که نیاز به تغییرات بیشتری در فرم دندان‌ها و طرح لبخند باشد که در این صورت لمینت بیشتر جوابگو خواهد بود. ونیر کامپوزیت عوارض درمان ارتودنسی مثل احتمال تغییر رنگ دندان‌ها و یا پوسیدگی را ندارد.

هم چنین از مزیت‌های ونیر کامپوزیت بستن فواصل میان دندان‌ها و کمتر بودن هزینه آن است. گاهی اوقات فواصل میان دندان‌های افراد تأثیر زیادی در ظاهر آنان می‌گذارد زیرا این فاصله‌ها موجب منحرف شدن چشم فرد مقابل به سمت خود و درنتیجه توجه نکردن به چهره شخص می‌شود و درصورتی‌که تعداد فواصل بین‌ دندانی زیاد باشد و مشکلات دیگر مانند تغییر رنگ وجود داشته باشد روش ایده آل برای اصلاح آن ونیر کامپوزیت است.

ونیر کامپوزیت

مراقبت های بعد از انجام ونیر کامپوزیت

 • لازم است‌برای دوام و پایداری دندان هایتان به‌طور منظم مسواک بزنید.
 •  خوردن آجیل های‌سخت و شکستن پوست دانه‌هایی چون پسته و بادام‌برای لیمینت ها آسیب رسان بوده‌و ممکن‌است بخش های‌مذکور را ساییده کنند. هرچندکه میتوان ونیر کامپوزیت را دوباره اصلاح و ترمیم نمود.
 •  پس‌از صرف قهوه، چای یا هرگونه مواد خوراکی رنگ دار، حتما از مسواک استفاده کرده‌و به خوبی دندان هایشان‌را پاک کنند زیرا مواد کامپوزیتی همچون دندان های‌طبیعی بوده و خاصیت رنگ پذیری دارند؛ چنانچه در مراقبت‌از آنها کوتاهی کنید، بروز لکه‌های رنگی یاتغییر رنگی کلی‌را شاهد خواهید بود.
 • علاوه برحفظ بهداشت دهان و دندان و استفاده مرتب‌از مسواک، استفاده‌از نخ دندان هم ضروری‌است همچنین مراجعه مرتب‌به دندان پزشک در تاریخ‌های مشخص برای‌حفظ سلامت دندان هابسیار کمک کننده خواهد بود.
 • جویدن یا گاز زدن غذا بعد از لمینیت کامپوزیت مشکلی ندارد.

ونیر کامپوزیت آی پی اس

همان طور که گفته شد ونیر کامپوزیت آی پی اس یک نوع سرامیک است که در درمانهای زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. کامپوزیت بیشترین ضربه را به لثه وارد می کند بنا بر این در صورتی که به درستی روی لثه قرار نگیرد موجب آسیب زدن به لثه می شود. در صورتی که افرادی که کامپوزیت دندان انجام داده اند شاهد متورم شدن لثه شان شدند حتما به پزشک و متخصص دندان پزشکی مراجعه کنند تا اقدامات درمانی هرچه سریع تر انجام شود.

استفاده از ونیر کامپوزیت آی پی اس در موارد خاص بوده و هر لمینیت متناسب با دندان ها ساخته شده و  مورد استفاده قرارمی گیرد. همچنین از این نوع از لمینیت میتوان برای جایگزینی لمینیت های قدیمی استفاده کرد.

افزودن این ذرات سرامیکی موجب بالا رفتن استحکام کامپوزیت شده است و در مقابل رنگ پذیری دارای مقاوت به نسبت بالا تری هستند. افزودن ذرات سرامیکی به کامپوزیت باعث براق تر شدن آن می شود و از حالت مات گونه کامپوزیت های معمولی کم می کند.

کامپوزیت های معمولی دارای طول عمری بین سه تا پنج سال هستند این در حالی است که  طول عمر ونیر کامپوزیت آی پی اس حدود شش سال می باشد. ذکر این نکته لازم است که بهترین روش برای طراحی لبخند همان لومینیرز می باشد که دارای طول عمری سه برابر کامپوزیت است و بسیار مقاوم تر نیز می باشد.

مزایای ونیر کامپوزیت آی پی اس

 • از مزایای ونیر کامپوزیت آی پی اس این است که دندان تراشیده نمی شود و نسبت به لومینیرز بسیار ارزان تر می باشد.
 • در صورتی که بر اثر وارد شدن فشار های بالا دندان شما دچار پریدگی لبه و یا شکستگی شود همانند دندان های طبیعی می توانید آن ها را ترمیم کنید.
 • در این روش دندان های شما قابلیت تحمل فشار های بالا در زمان جویدن مواد غذایی را دارد.
 • دندان هایی که به وسیله ونیر کامپوزیت آی پی اس مورد ترمیم قرار می گیرند دارای ظاهر طبیعی بسیار زیادی با دندان های شما هستند.
 • در این روش خطای انسانی راهی پیدا نمی کند چرا که نیازی به لابراتوار نمی باشد.

ونیر کامپوزیت آی پی اس

کاربرد ونیر کامپوزیت دندان

یکی از شایع ترین موارد استفاده ونیر کامپوزیت آی پی اس  پر کردن دندان های خالی می باشد. از این ماده خمیری شکل بعنوان ماده ای برای پر کردن دندان های شما استفاده می شود. هم چنین در صورتی که از رنگ دندان های خود ناراضی هستید می توانید از با استفاده از رنگ کامپوزیت دلخواهتان ، دندان های خود را سفید تر و جذاب تر کنید.

ونیر کامپوزیت آی پی اس می تواند لبخندی منحصر به فرد را برای شما رقم بزند. به جرات می توان گفت یکی از روش های بدون ضرر برای ماندگاری لبخند بر روی دندان هایتان می باشد.مهم ترین مزیت کامپوزیت این است که تنها پوشش دهنده ی سطح جلویی دندان ها می باشد که در نتیجه آن دندان ها سالم می ماند و نیاز به تراش چندانی ندارد. در این روش میزان تراش دندان ها به طرح و شکل اولیه دندان ها منوط می باشد.گاها ممکن است هیچ نیازی به تراش دندان هایتان نباشد و با ونیرکامپوزت بدون تراش بتوان مشکل بیمار را برطرف کرد.

بیشتر بدانید:  قیمت ونیر کامپوزیت و سرامیکی

معایب ونیر کامپوزیت آی پی اس

ونیر کامپوزیت آی پی اس علاوه بر تمام مزایی که برای آن ذکر شد دارای معایبی نیز می باشد پس بهتر است از معایب این روش نیز آگاهی پیدا کنید.

 • در این روش در صورتی که بهداشت رعایت نشود احتمال التهاب لثه وجود دارد.
 • انجام لمینت دندانی نیازمند تراش تقریبا نیم میلی متر از دندان می باشد. قابل ذکر است در صورتی که شرایط دندانی فرد مطلوب باشد این روش را می توان بدون تراش دندان انجام داد. حجم این میزان تراش از دندان بسیار جزئی تر از تراش مورد نیاز برای قرار دادن روکش دندان روی دندان های فرد می باشد.
 • پس از انجام لمینت دندان حساسیت در هنگام مصرف مواد غذایی خیلی گرم و یا خیلی سرد مشاهده می شود. اما پس از مدت زمانی این حساسیت بر طرف می شود.
 • در صورتی که اصول اولیه درمان کامپوزیت رعایت نشود احتمال شکستگی لمینت وجود دارد اما با رعایت اصول اولیه این احتمال کاهش می یابد. در صورت شکستگی امکان اصلاح و ترمیم وجود دارد.

معایب ونیر کامپوزیت آی پی اس

موارد کاربردی استفاده ونیر کامپوزیت آی پی اس

یکی از خدمات منحصر بفرد دکتر محمد عاطفت ارائه مشاوره به شما به منظور بررسی وضعیت دندان های شما برای ارائه خدمات می باشد. قبل از انجام ونیر کامپوزیت می بایست متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی مناسب بودن دندان شما را برای ونیر کامپوزیت آی پی اس مشخص کند. لازم است بررس یشود که شما هیچ بیماری لثه یا التهاب های لثه ای نداشته باشد.

با این همه روش ترمیم دندان ها به وسیله ونیر کامپوزیت آی پی اس برای اکثر افراد مناسب می باشد و برای افرادی که با مشکلات زیر مواجه هستند مناسب می باشد.

 • دندان نا مرتب
 • دندان هایی‌که روی یکدیگر قرار میگیرند
 • رنگ بد دندان
 • موارد لب پر و شکستگی دندان
 • دندان های‌بلند، کوتاه یا کوچک

ونیر کامپوزیت ای پی اس

مراحل انجام ونیر کامپوزیت آی پی اس

به منظور استفاده از ونیر کامپوزیت آی پی اس لازم است ابتدا دندان ها به طور تمییز می شوند تا هرگونه جرم و یا پلاک های ارتودنسی که روی سطح دندان ایجاد شده است، پاک شود و سطحی تمییز برای قرار دادن کامپوزیت ایجاد شود.

پس از این مرحله دندان ها کاملا خشک می شوند سپس پاک می شوند تا مطمئن شوید که هیچگونه رطوبت بزاقی روی دندان وجود ندارد تا در عملکرد مواد باندینگ اختلال ایجاد نشود. بعد از آن سطح جلویی دندان ها با مواد اسیدی متخلخل می شوند تا یک سطح مناسب برای کار گذاشتن روکش ونیر ایجاد شود.این روکش به چسبیدن ونیر کامپوزیت به دندان ها کمک می کند.

در قدم آخر از مواد باندینگ ( چسب ) روی سطح دندان ها استفاده می شود و مواد ونیر کامپوزیت آی پی اس به آرامی روی دندان ها قرار داده می شود. در این مرحله فرایند اضافه کردن، برداشتن و آماده کردن مواد ونیر کامپوزیت به‌همراه صیقل زدن آن‌تکرار میشود تا به‌این ترتیب روکش نهایی ونیر ایجاد شود. به‌هرحال نتایج نهایی بدست آمده‌ دراین حالت بستگی زیاد به تجربه هنری دندان پزشک زیبایی و توانایی های‌ او دارد.

در انتها لایه نازکی از ونیر کامپوزیت آی پی اس روی سطح دندان قرار داده می شود و از آن جایی که لایه قرار داده شده بسیار نازک می باشد بنا بر این برای جبران این ضخامت نیازی به تراش دادن دندان نمی باشد. در ونیر کامپوزیت آی پی اس دندان ها ترشیده نمی شوند مگر برای اصلاح نا مرتب بودن دندان ها و یا کوچکتر کردن سایز آن ها. درمان تمامى دندان هاى‌مورد نظر دریک جلسه قابل انجام‌است.

طول عمر ونیر کامپوزیت آی پی اس

طول عمر ونیر کامپوزیت آی پی اس به‌عوامل مختلفی‌ همچون جنس دندان ها، رعایت بهداشت و عادات غذایی بستگی دارد. در صورتی‌که ونیر کامپوزیت به‌درستی صورت گیرد بعد از آن ‌مراقبت های لازم توسط بیمار صورت گیرد به احتمال قطع ونیر کامپوزیت آی پی اس جزء یکی‌از با دوام‌ترین درمان هادر حوزه دندانپزشکی به‌حساب می‌آید.

ونیر کامپوزیت آی پی اس مانند سایر جراحی‌های زیبایی یک درمان دائمی است و اینطور نیست که بگوییم یک یا ۱۰ سال طول عمر دارند و برای آن طول عمر تعریف کنیم. لمینت و کامپوزیت هم نیازمند مراقبت هستند و با فشار بر روی دندان‌ها و… دچار شکستگی می‌شوند، اما این ایرادات قابل ترمیم مجدد هستند.

ونیر کامپوزیت آی پی اس

نوشتهٔ پیشین
لمینت سرامیکی اصفهان
نوشتهٔ بعدی
مطب دندانپزشکی دکتر عاطفت

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ریحانه
  1398-08-13 5:56 ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید . آیا انجام کامپوزیت برای زنان باردار خطرناک است؟یا منعی برای انجام آن وجود ندارد ؟

  پاسخ
  • دکتر محمد عاطفت
   1398-08-14 6:01 ق.ظ

   سلام ممنون از لطفتون . خیر انجام ونیرکامپوزیت مانند سایر درمان های اصلاح طرح لبخند در دوران بارداری منعی ندارد اما بهتر است در سه ماهه دوم بارداری انجام شود .

   پاسخ
   • باسلام خدمت شما.برای افرادی ک دندونای نامرتبی دارن و نمیخان ارتودنسی انجام بدن و باتراش دندون هم مشکلی نداشته باشن کامپوزیت بصورت ایده آل در میاد یاخیر؟

    پاسخ
    • دکتر محمد عاطفت
     1399-04-22 7:29 ق.ظ

     سلام وقتتون بخیر . بستگی به میزان نامرتبی دندان ها دارد که در جلسه ی معاینه مشخص می شود.

     پاسخ
 • سلام دکتر. من مدتی است تصمیم گرفته ام کامپوزیت انجام دهم اما شنیده ام موجب پوسیدگی دندان می شود به همین خاطر تردید دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر محمد عاطفت
   1398-09-06 6:14 ق.ظ

   سلام دوست عزیز . خیر انجام ونیر کامپوزیت نه تنها باعث پوسیدگی دندان نمی شود بلکه از بروز آن نیز جلوگیری می کند زیرا ونیر های دندانی با ایجاد لایه ای نازک از سطح دندان در مقابل پوسیدگی محافظت می کنند. البته باید بدانید که این موضوع به این معنا نیست که دیگر لازم نیست بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید زیرا در صورت نزدن مسواک و رعایت نکردن بهداشت دندان کامپوزیت شده نیز دچار پوسیدگی می شود .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس برای دریافت اطلاعات