قیمت ونیر کامپوزیت و سرامیکی

بدون دیدگاه
لمینت
قیمت ونیر کامپوزیت و سرامیکی

برای داشتن یک لبخند زیبا و دندان هایی بدون نقص  یکی از اصلی ترین راه حل ها لمینت یا کامپوزیت می باشد . این روش  یکی از روش های دندانپزشکی زیبایی می باشد که باعث رفع و ترمیم بی نظمی های موجود در دندان مانند : بدشکلی، ترک و یا کجی می شود. شاید قبل از هر اقدامی فرد به قیمت ونیر کامپوزیت و سرامیکی فکر کند. برای اینکه بدانیم یک لبخند زیبا چقدر برای شما هزینه خواهد داشت با ما همراه باشید.

یکی از مهمترین و بیشترین سؤالاتی که در حوزۀ زیبایی دندان مطرح میشود این است که چه پارامترهایی در تعیین قیمت لمینیت سرامیکی و کامپوزیتی تأثیرگذار هستند؟

چندین پارامتر تعیین کنندۀ قیمت وجود دارند که عبارتند از:

۱) در ابتدا باید لمینیت سرامیکی را با ونیر (لمینیت) کامپوزیتی تفکیک کنیم.

به خاطر اینکه در لمینیت سرامیکی احتیاج به ۳ جلسه ی کاری وجود دارد و بعد از قالبگیری دندانها، این لمینیتها که از جنس سرامیکهای با استحکام و زیبائی بالا هستند توسط لابراتوار مجرب ساخته میشوند و در جلسه آخر به دندانپزشک تحویل داده می شودکه روی دندانهای بیمار سمان کنیم  یا به اصلاح عمومی بچسبانیم.

ولی ونیر کامپوزیت در یک جلسه ی کاری توسط مواد کامپوزیتی که در مطب دندانپزشک وجود دارد روی دندانهای بیمار باند یا چسبانده میشوند و در همان جلسه هم پایش میشوند بنابراین با توجه به اینکه جلسات لمینیت سرامیکی بیشتر هست و در عین حال هزینه ی لابراتوری هم اضافه میشود و همچنین سرامیکها هم مواد گرانتری هستند، در نتیجه قیمت لمینیت سرامیکی حدوداً دو برابر ونیر کامپوزیت میباشد.

بیشتر بدانید:  ونیر کامپوزیت دندان در اصفهان

۲) عامل بعدی که تعیین کنندۀ قیمت خدمات زیبایی از جمله ونیر کامپوزیت و لمینیت سرامیکی هست ، دندانپزشک عمل کننده میباشد و اینکه میزان تجربۀ کاری و علم و تخصص دندانپزشک در چه حدی هست و آیا فرد عمل کننده ،جراح – دندانپزشک عمومی هست یا اینکه متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبائی است که مسلماً با توجه به این پارامترها و تعرفه های مصوب نظام پزشکی، دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبائی ۵۰% تعرفه ی بالاتری نسبت به دندانپزشک عمومی دارد.

۳) سومین عامل که باز هم میتواند تأثیرگذار باشد میزان تجهیزات و تکنولوژیهای مورد استفاده در مطب دندانپزشکی و کیفیت متریال و مواد مصرفی استفاده شده میباشد.

به طور مثال در مورد کامپوزیت ونیر، نوع کامپوزیت و برندی که استفاده میشود خیلی متغیر هست و مسلماً کامپوزیتهای گران قیمت و با کیفیت هزینه های بالاتری دارند.

و در مورد لمینیت سرامیکی هم به همین ترتیب ،میزان کیفیت و هنر لابراتور انجام دهندۀ لمینیت خیلی مهم است لذا تعرفه ی لابراتورهای حرفه ای و هنرمند خیلی بالاتر از لابراتورهای معمولی میباشد و مسلماً نوع سرامیکهای مورد استفاده در لابراتورهای معتبر گرانتر و با کیفیت تر هستند.

بنابراین مجموعه ای از عوامل ،که قسمتی از آنها را به صورت خلاصه در این مقاله توضیح دادیم ،تعیین کنندۀ تعرفۀ یک دندانپزشک هست و علت تفاوت تعرفه های دندانپزشکان مختلف برای اعمال زیبائی به این فاکتورها وابسته هست.البته ومسلما انصاف دندانپزشک هم در این تعیین تعرفه بی تاثیر نیست.

به طور کلی عوامل زیر در قیمت لمینت تأثیر گذار هستند :

  • مواد و تجهیزات
  • سابقه و تجربه و تخصص دندانپزشک
  • دستمزد دریافتی دندان پزشک مربوطه
  • مهارت های تکنیکی و هنری سازنده ونیر ها و دندان پزشکی که ونیر ها را نصب می کند.
  • نوع بیمه ای که تحت پوشش آن هستید. البته بیشتر بیمه ها هزینه های دندان پزشکی زیبایی و ترمیمی را تقبل نمی کنند
  • نوع موادی که در ونیر ها استفاده می شود و مثلا سرامیک به کار رفته در لمینت بسیار گران تر از رزین کامپوزیت است.
  • تعداد دندان هایی که قصد ونیر آنها را دارید
بیشتر بدانید:  لمینت سرامیکی اصفهان

 

لمینت دندان به دو دسته سرامیکی و کامپوزیتی دسته بندی می شود.

لمینت سرامیکی

این نوع لمینت دندان از جنس سرامیک است ونیاز است پس از قالب گیری در لابراتوار ساخته شود به همین دلیل به استفاده از این نوع لمینت، روش غیر مستقیم هم گفته می شود. لمینت دندان سرامیکی، ظاهری زیباتر دارد، ثبات رنگ بیشتری دارد و مقاوم تر است و البته ناگفته پیداست که هزینه بیشتری هم خواهد داشت.

لمینت کامپوزیتی

در این نوع لمینت دندان، ونیر از جنس کامپوزیت است و در مطب ساخته می شود. استفاده از ونیر کامپوزیتی را روش مستقیم هم می نامند. لمینت دندان از جنس کامپوزیت شفاف تر است پس در مورد دندان های با رنگ خیلی زرد شاید نتیجه دلخواه حاصل نشود. در عوض در این جنس لمینت دندان، قبل از نصب تغییر کمتری روی دندان اعمال می شود و دندان ها به تراش کمتری نیاز دارند.

نوشتهٔ پیشین
کاشت ایمپلنت دندان سوئیسی
نوشتهٔ بعدی
لبخند هالیوودی چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات جدید

مقالات با بیشترین نظرات

فهرست
Call Now Buttonتماس برای دریافت اطلاعات