اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

بدون دیدگاه
مقالات
اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

کامپوزیت یک ماده سفید رنگ دندانپزشکی می باشد که در دندان های قدامی استفاده می شود. این ماده بیشتر جنبه زیبایی دارد و دارای استحکام و دوام بالایی نیز می باشد. در فرایند چند مرحله ای اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت ، این ماده سفید رنگ نقش بالایی دارد و توانایی درمان دندان های پوسیده، ترک برداشته و … را به خوبی دارد.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

کاربردهای ونیر کامپوزیت برای اصلاح طرح لبخند

برای اصلاح طرح لبخند باید حتما مشکلات دندان را برطرف کرد . این مشکلات شامل شکستگی دندان ، لب پر شدن دندان ، بستن فاصله بین دندان ها ، محافظت از ریشه دندان می باشد .  برای برطرف کردن مشکلات زیر می توان از ونیر کامپوزیت استفاده کرد :

شکستگی دندان

با استفاده از کامپوزیت می توان از گسترش ترک ها و شکستگی های موجود جلوگیری کرد . این ماده باعث می شود ظاهر ترک آن چنان پیدا نباشد . در مورد ترک هایی که گسترده اند و منجر به زشت شدن لبخند شما می شوند می توانید از کامپوزیت استفاده کنید تا ظاهر ترک به حداقل ممکن برسد .

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت  برای ترمیم دندانهای لب پر شده

زمانی که مقدار کمی از دندانها لب پر شده یا شکسته شده باشد، ترمیم آن می تواند از طریق ماده کامپوزیتی صورت بگیرد. گاهی روکش کردن دندان با تراش بیش از حد مینای دندان همراه است که به دندان آسیب جدی وارد می کند. در این صورت دندانپزشک با استفاده از ماده همرنگ دندان به راحتی جاهای آسیب دیده دندان را پر می کند. همچنین در صورتی که دندان ترک برداشته باشد، این عارضه می تواند از طریق ماده کامپوزیتی درمان شود.

بیشتر بدانید:  سفید کردن دندان با سرکه سیب

بستن فاصله‌ بین دندان‌ها

از ونیر کامپوزیت می توانید برای بستن فاصله بین دندان ها استفاده کنید . در فاصله ی بین دو دندان در سمت خارجی هریک از کامپوزیت استفاده کنید تا فضای خالی به طور مؤثری پر شود . اگر این فاصله زیاد بود یا دندان های زیادی بینشان فاصله بود باید از درمان های جایگزین مانند اینویزالینگ یا ونیر برای پر کردن آن استفاده کنید .

محافظت از ریشه‌ی دندان

رزین کامپوزیت فرمول بندی خاصی دارد و از آن می توان برای درمان ریشه بدون پوشش دندان هم استفاده کرد . ریشه بدون پوشش باعث حساسیت می شود بنابراین دندانپزشک می تواند با شکل دادن رزین درون جای خالی ریشه بدون پوشش را مخفی کند .

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت برای پرکردن دندان های پوسیده

مهمترین استفاده کامپوزیت برای پرکردن دندانها می باشد. زمانی که دندان های بیمار دچار پوسیدگی می شوند ابتدا می بایست بررسی شود که عمق پوسیدگی چقدر است. بعد از این مرحله دندان تخلیه می شود و پس از آن نوبت عصب کشی دندان می باشد. پس از عصب کشی دندان نوبت به پر کردن دندان می باشد. دندان کاملا تخلیه و فضای مناسبی برای قرار دادن ماده کامپوزیتی ایجاد می شود.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت،لبخندی زیبا و سالم به شما می بخشد و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد . پس از انجام کامپوزیت دیگر لازم نیست نگران خندیدن ، گرفتن عکس های متعدد و اشتراک گذاشتن آن با دیگران باشید . با اطمینان خاطر در عکس ها بخندید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید .

بیشتر بدانید:  ونیر کامپوزیت بدون تراش
نوشتهٔ پیشین
از بین بردن لک دندان با جوش شیرین
نوشتهٔ بعدی
کاشت ایمپلنت دندان بدون جراحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات جدید

مقالات با بیشترین نظرات

فهرست
Call Now Buttonتماس برای دریافت اطلاعات