متخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت

برای اینکه بدانیم متخصص ایمپلنت کیست باید با توانایی ها و ویژگی های ان ها آشنا شویم. که این ویژگی ها می تواند از مجهز بودن کلینیک شروع شود و تا شرایط پرداختی خاص ختم شود. در این مقاله شما را با ویژگی های یک متخصص ایمپلنت بیشتر آشنا می کنیم.

ویدیو دکتر محمد عاطفت متخصص ایمپلنت

در فیلم زیر می توانید نمونه ایمپلنت دندان فک های بالا ، که توسط دکتر محمد عاطفت متخصص ایمپلنت انجام شده است  را تماشا کنید .

 

تمام دندان پزشکانی که دوره های پزشکی را طی کرده اند قادر به انجام ایمپلنت دندان می باشند. اما متخصص ایمپلنت به کسی گفته می شود که علاوه بر تحصیلات عمومی دندانپزشکی تحصیلات تخصصی در زمینه مهارت های جراحی پزشکی مخصوصا ایمپلنت دندان را نیز گذرانده باشد. پشت سر گذاشتن دوره های تخصصی ایمپلنت دندان به معنای کسب مهارت بالا در زمینه کاشت دندان می باشد.

بهترین متخصص یا ایمپلنتولوژیست برای درمان ایمپلنت باید دانش عملی کافی را داشته باشد و برای تبحر در جراحی باید تمرین زیاد کند در غیر این صورت به هیچ عنوان نمی تواند از عهده جراحی ایمپلنت بر بیاید. بهترین متخصص ایمپلنت علاوه بر موارد فوق باید دید فنی برای تجویز پروتز برای بیماران داشته باشد.

متخصص ایمپلنت

ویژگی های متخصص ایمپلنت اصفهان

بورد تخصصی

تمام دندانپزشکانی که دوره تحصیلی دندانپزشکی عمومی را پشت سر گذاشته باشند می توانند ایمپلنت دندان را به کار ببرند. اما متخصص ایمپلنت به پزشکی گفته می شود که علاوه بر تحصیلات عمومی چند سال نیز تصیلات تخصصی در زمینه مهارت های جراحی دندانپزشکی مخصوصا ایمپلنت داشته باشد. دوره های تخصصی دندانپزشکی نیازمند رعایت استاندارد های بالا و آموزش و همچنین عملکرد در سطح بالایی دارد. پشت سر گذاشتن دوره ایمپلنت به معنی کسب مهارت و دانش عالی در زمینه کاشت ایمپلنت دندان می باشد.

بنابراین متخصص ایمپلنت دندان ، دندانپزشکی است که علاوه بر سپری نمودن دوره ۶ ساله دندانپزشکی عمومی دوره ۳-۴ ساله تخصصی را گذرانیده است که در این دوره دانشگاهی کلی بیماران سخت درمان ایمپلنت دندان و پروتزی را درمان کرده است و در رشته ایمپلنت دندان به تجربه و تبحر کافی دست یافته است. آزمون بورد : امتحانی است که بصورت نظری و عملی از متخصصین فارغ التحصیل شده گرفته می شود و کسانی که موفق به قبولی در این آزمون میشوند دارای بورد تخصصی در رشته ایمپلنت دندان تخصصی میباشند. بهتر است کاشت ایمپلنت دندان و پروتز ایمپلنت دندان توسط متخصص ایمپلنت دندان و پروتز دندانی و دارای بورد تخصصی انجام شود.

داشتن تعهد کاری و اخلاقی حرفه ای و همچنین دانش و تخصص کافی در زمینه ایمپلنت، داشتن تجهیزات مدرن و به روز از مهم ترین ویژگی های یک متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی می باشد که او را از سایر دندانزشکان متمایز خواهد ساخت.

اکثر بیماران از دندانپزشکی ترس دارند و این ترس در تمام سنین ممکن است وجود داشته باشد. بیمار چه مرد و چه زن باشد، سن او کم ویا زیاد باشد  اندکی از محیط دندانپزشکی می ترسد و از مراجعه به دندانپزشکی واهمه دارد. خصوصا اینکه خاطره ای ناخوشایند از دندانپزشک یا محیط دندانپزشکی داشته باشند.

همین ترس موجب می شود تا آن ها به طورمرتب و دوره ای به کیلینیک دندانپزشکی مراجعه نکنند اگر بیمار از محیط دندانپزشکی خوشش بیاید و در این محیط احساس آرامش داشته باشد و دندانپزشک با تجربه ای درمان های دندانپزشکی را انجام دهد و استرس به بیمار وارد نشود، بیمار تمایل پیدا می کند که در چنین محیطی درمان های خودش را انجام دهد.

انجام خدمات دندانپزشکی توسط متخصص ایمپلنت می بایست با کیفیت عالی و تجهیزات به روز و برخورد مناسب دندانپزشک انجام شود تا تجربه ای بسیار خوب در ذهن بیمار نقش ببندد و آنها برای مراجعات مجدد و نیز معرفی آن تیم حرفه ای و مجرب به دوستان و آشنایان خود تمایل زیادی داشته باشند.

انجام معاینات کامل توسط متخصص ایمپلنت قبل از اقدام برای رفع مشکل بیمار

بعضی از دندانپزشکان تنها محل کاشت ایمپلنت دندان را بررسی می‌کنند و میزان موفقیت احتمالی ایمپلنت دندان را ارزیابی مینمایند اما به وضعیت سلامت عمومی بیمار، سلامت دهان و دندان و وضعیت دندان‌های دیگر توجهی نمی‌کنند. پیش از انتخاب دندانپزشک باید مطمئن شوید او تمام معاینات اولیه دندان را انجام داده و موارد زیر را در نظر می‌گیرد:

 • تهیه رادیوگرافی ها و فتو گرافی های مناسب از بیماران برای درمان ایمپلنت دندان
 • معاینه کلی سلامت لثه و استخوانهای فک
 • غربالگری سرطان دهان
 • ارزیابی کامل بایت از جمله الگوی لق شدن دندان‌ها، ساییدگی آنها و عملکرد کلی بایت
 • عملکرد مفصل گیجگاهی فکی
 • مناسب بودن استخوان از نظر اندازه و شکل و تراکم و مناسب بودن بافت لثه در ناحیه کاشت ایمپلنت دندان
متخصص ایمپلنت
تکنولوژی های برتر در دسترس متخصص ایمپلنت

دارا بودن تکنولوژی های جدید و پیشرفته نه تنها امکان تشخیص دقیق و سریع را برای متخصصین فراهم می کند بلکه درمان را برای بیمار بسیار راحت تر خواهد کرد و نتایج موثر تر و قابل پیش بینی تری را رقم خواهد زد. برخی از جدیدترین تکنولوژی‌های مورد استفاده در دندانپزشکی که کارایی درمان و تا حد چشمگیری بهتر می‌کند عبارتند از:

عکس پرتوی ایکس دیجیتالی – عکس  پرتوی ایکس دیجیتالی جراحی ایمپلنت دندان را سریعتر، مطمئن‌تر و قابل پیش بینی تر می‌کند. تنها ۴ ثانیه طول میکشد تا تصاویر دیده شوند.

simplant و Software Implant Logic CatScan – این تکنولوژیها امکان ایجاد تصاویر سه بعدی از استخوان فک را فراهم می کند تا برنامه‌ ریزی درستی برای درمان در نظر گرفته شده و کاشت ایمپلنت دندان موفقیت ‌آمیز باشد. با کمک این تکنولوژی ها می‌توان پیش از انجام جراحی واقعی، جراحی ایمپلنت را در کامپیوتر مشاهده کرد.

Platelet Rich Plasma – روشی که در آن از پلاکت‌های خون خود بیمار برای بهتر شدن و سرعت بخیدن به فرایند التیام درمان ایمپلنت پس از جراحی  استفاده میشود.

فاکتورهای رشد – از فاکتورهای رشد برای تقویت و افزایش سرعت و کیفیت فرآیند التیام بهره گرفته می‌شود.

برخی ویژگی های تیم تخصصی ایمپلنت

 • توجه کافی به بیمار
 • آموزش بهداشت دهان و دندان به بیمار برای جلوگیری از مشکلات احتمالی
 • رعایت بهداشت و استریل بودن وسایل مطب
 • لزوم توجه به وقت بیمار
 • داشتن تخصص و مهارت های لازم برای رفع مشکلات بیمار
 • احترام به همه بیماران
 • استفاده از پرسنل حرفه ای و با اخلاق
 • استفاده از به روز ترین تجهیزات و وسایل مدرن

نوشتهٔ پیشین
لومینیرز چیست؟
نوشتهٔ بعدی
ایمپلنت فوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات جدید

فهرست
Call Now Buttonتماس برای دریافت اطلاعات