جرم گیری ایمپلنت دندان

بدون دیدگاه
ایمپلنت
جرم گیری ایمپلنت دندان

جرم گیری ایمپلنت دندان نقش تأثیر گذاری در حفظ بهداشت دندان ها دارد . بسیاری از افراد برایشان این سؤال پیش می آید که آیا ایمپلنت هم نیاز به جرم گیری دارد ؟ پاسخ این سؤال مثبت است و ایمپلنت نیز نیاز به جرم گیری دارد . برای دریافت اطلاعات جامع تر با دکتر محمد عاطفت متخصص ایمپلنت در اصفهان همراه باشید .

اهمیت جرم گیری ایمپلنت دندان

مهم ترین اهمیت جرم گیری ایمپلنت دندان رعایت بهداشت و مراقبت دهان و دندان است .  اگر بعد از انجام ایمپلنت فرد به بهداشت دندان های خود اهمیتی ندهد در اطراف پروتز ایمپلنت دندان و بافت لثه جرم ایجاد می شود . این موضوع سبب می شود باکتری های عفونت زا در اطراف ایمپلنت تجمع کنند و با نفوذ در استخوان فک باعث لق شدن ایمپلنت و از بین رفتن استخوان و بافت لثه شوند بنابراین ایمپلنت دندان با شکست مواجه می شود و نتیجه نمی دهد . جرم گیری ایمپلنت دندان از ایجاد باکتری و عفونت در اطراف پروتز ایمپلنت دندان جلوگیری می کند .

نحوه جرم گیری ایمپلنت دندان

جرم گیری ایمپلنت دندان با دندان معمولی تفاوت دارد . قلمی ک برای جرم گیری ایمپلنت استفاده می شود از تیتانیوم مخصوص و سخت ساخته شده است  در صورتی که قلم های رایج جرم گیری جنسشان از فولاد زنگ نزن است . جنس قلم جرم گیری ایمپلنت به این دلیل متفاوت است که از واکنش قلم با ایمپلنت و باقی ماندن ذرات بر روی ایمپلنت جلوگیری کند .

نوع قلم جرم گیری برای ایمپلنت متفاوت بوده و جنس متفاوتی دارد. جنس قلم های رایج جرم گیری دندان فولاد زنگ نزن است که این در حالی است که برای ایمپلنت دندان از قلم ها با جنس تیتانیوم استفاده می شود. جنس متفاوت قلم جرم گیری ایمپلنت جلوگیری از واکنش قلم با ایمپلنت و باقی ماندن ذرات بر روی ایمپلنت است.در این نوع قلم های مخصوص جرم گیری ایمپلنت دندان به علت هم جنس بودن قلم مخصص جرم گیری و ایمپلنت هیچ گونه ریسکی برای تبادل یونی  ، تغییر سطحی ایمپلنت ، رسوب ذرات استیل در سطح ایمپلنت وجود ندارد  .

بیشتر بدانید:  تعرفه ی ایمپلنت 99

جرم گیری ایمپلنت

برای افزایش مدت زمان ماندگاری ایمپلنت حتما برای انجام چکاپ های دوره ای به نزد متخصص ایمپلنت بروید تا در صورت وجود جرم یا پلاک میکروبی شما را از وجود آن آگاه کند و با انجام جرم گیری ایمپلنت دندان از بروز مشکلات حاد بعدی جلوگیری کند .

ضرورت جرم گیری دندان

از دلایل کلی که می توان برای ضرورت جرم گیری دندان نام برد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • پیشگیری از بیماری: باکتری‌های موجود در دهان که باعث عفونت‌های پریودنتال لثه می‌شوند، از راه جریان خون می‌توانند به سایر قسمت‌های بدن منتقل شوند. تحقیقات نشان داده است که عفونت‌های ریه و بیماری‌های قلبی با باکتری‌های پریودنتال ارتباط مستقیمی دارند. جرم گیری و حذف باکتری‌ها مانع از پیشرفت بیماری پریودنتال و انتقال باکتری‌ها به سایر قسمت‌های بدن می‌شود.
  • محافظت از دندان: هنگامی‌که جرم و پلاک بیشتر از ۳ میلیمتر به داخل لثه نفوذ کند باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری پردیونتال لثه می‌شود. التهاب مزمن در این ناحیه ایجاد شده و منجر به از بین رفتن لثه و بافت استخوانی و در نهایت دندان می‌شود. بیماری پریودنتال یکی از دلایل اصلی از دست دادن دندان در جهان شناخته شده است.
  • اثرات و نتایج زیبایی: جرم گیری و تمیز کردن لثه‌ها و لکه‌های روی دندان تأثیر زیادی در زیبایی لبخند و افزایش اعتماد به نفس فرد خواهد داشت.
  • از بین بردن بوی بد دهان: یکی از رایج‌ترین نشانه‌های بیماری پردیودنتال، بوی بد دهان هنگام نفس کشیدن و صحبت کردن است. ذرات و باکتری‌های مواد غذایی باعث به وجود آمدن بوی بد در حفره دهان می‌شوند که از طریق روش‌های پاک سازی و تمیز کاری مانند مسواک زدن روزانه و جرم گیری توسط دندانپزشک از بین می‌رود.
بیشتر بدانید:  ایمپلنت دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد ؟
نوشتهٔ پیشین
اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت و کاشت فیکسچر
نوشتهٔ بعدی
ماندگاری ایمپلنت دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات جدید

مقالات با بیشترین نظرات

فهرست
Call Now Buttonتماس برای دریافت اطلاعات