عوارض اصلاح طرح لبخند

عوارض بلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند نیز مانند روش های پزشکی دیگر عوارض دارد اما جای نگرانی نیست زیرا این عوارض کوتاه مدت و گذرا هستند و پس ازمدتی از بین می روند . امروزه با استفاده از روش های مدرن می توان عوارض اصلاح طرح لبخند را به صفر رساند .

از مشکلات کلی که ممکن است بعد از اصلاح طرح لبخند برای افراد پیش بیاید می توان به پوسیدگی ، تغییر رنگ دندان ها ، مشکلات لثه ، حساسیت دندان ها اشاره کرد .

عوارض لمینت دندان در اصلاح طرح لبخند

در لمینت دندان باید بخشی از مینای دندان را تراشید . مینای دندان دراستحکام آن نقش مهمی دارد . بعد از تراش مینای دندان روکش خاصی روی آن قرار می گیرد . اگر روکشی که متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی استفاده می کند استحکام و کیفیت کافی نداشته باشد دندان مستعد پوسیدگی می شود و به گرما و سرما نیز حساس می شود .

عوارض ارتودنسی در اصلاح طرح لبخند

یکی دیگر از روش های اصلاح طرح لبخند ارتودنسی است . اگر ارتودنسی توسط فرد با تجربه ای انجام نشود و فرد از دندان های خود به خوبی مراقبت نکند و بهداشت را رعایت نکند  دچار مشکل خواهد شد که از جمله آن می توان به :مشکلات لثه ای ، زرد شدن رنگ دندان ، پوسیدگی دندان خواهد شد زیرا هنگامی که براکت ارتودنسی روی دندان های شما قرار می گیرد احتمال گیر کردن مواد غذایی و پوسیدگی دندان افزایش می یابد .

عوارض بلیچینگ (سفید کردن دندان ) در اصلاح طرح لبخند

اگر تصمیم به سفید کردن دندان های خود با بلیچینگ دارید حتما آن را نزد متخصصی با تجربه انجام دهید زیرا این ماده شیمیایی قدرت بالایی دارد و می تواند باعث کاهش استحکام مینای دندان و افزایش حساسیت دندان ها شود .

کاهش عوارض اصلاح طرح لبخند

برای کاهش عوارض اصلاح طرح لبخند باید کارهای زیر را انجام دهید :

  • در انتخاب دندانپزشک خود دقت کنید
  • برای اصلاح طرح لبخند از مواد با کیفیت و روش های درست استفاده کنید
  • به جای توجه به طرح های تخفیف قیمت به تخصص افراد توجه کنید
  • نکات بهداشتی را رعایت کنید

یک متخصص دندانپزشک ترمیمی و زیبایی قبل از هرچیز باید سلامت لثه و دندان فرد را ارزیابی کند و ببیند زیر ساخت های دندان در چه وضعیتی قرار دارند . اگر سلامت دندان و لثه فرد تأیید نشود نمی توان به نتیجه مورد نظر دست یافت . قبل از اصلاح طرح لبخند حتما عفونت لثه و دندان های پوسیده و بد فرم را درمان کنید تا عوارض اصلاح طرح لبخند به حداقل خود برسد .

اصلاح طرح لبخند برای همه افراد به یک شکل انجام نمی شود و افراد معمولا روش های متفاوتی را برای آن به کار می گیرند . هر فردی ممکن است برای زیبا به نظر رسیدن لبخندش فاکتور متفاوتی داشته باشد . گاهی ممکن است یک فرد بخواهد تنها دندان هایش را سفید کند اما فرد دیگری نیاز به مرتب کردن دندان هایش و ارتودنسی داشته باشد . دندانپزشک پس از معاینه کامل دهان و دندان فرد تشخیص می دهد که او برای زیبا سازی لبخندش به چه روش هایی نیاز دارد . علاوه بر آن اصلاح طرح لبخند باید متناسب با آناتومی صورت فرد انجام شود که برای هرکس متفاوت است .

نوشتهٔ پیشین
مراحل کاشت ایمپلنت دندان
نوشتهٔ بعدی
ایمپلنت دندان همراه با ارتودنسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات جدید

مقالات با بیشترین نظرات

فهرست
Call Now Buttonتماس برای دریافت اطلاعات