از بین بردن لک دندان با جوش شیرین

بدون دیدگاه
مقالات
از بین بردن لک دندان با جوش شیرین

جوش شیرین کاربرد های زیادی دارد که می توان گفت یکی از کاربرد های آن سفید کردن دندان و از بین بردن لکه های روی آن است . برای آشنایی با طریقه از بین بردن لک دندان با جوش شیرین با دکتر محمد عاطفت متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی همراه باشید . مسواک زدن با جوش شیرین نه تنها دندان ها را تمیز می کند بلکه باعث سفید شدن طبیعی آن ها و داشتن لبخند هالیوودی نیز می شود .

چگونگی سفید کردن دندان با جوش شیرین

امروزه اغلب محصولات مورد حمایت انجمن دندانپزشکان جوش شیرین را به عنوان یکی از ترکیبات مهم خود دارند . جوش شیرین علاوه بر این که نسبت به خمیر دندان های دیگر ارزان تر است اثربخشی بهتری نیز دارد .

تهیه خمیر جوش شیرین

نسبت های مساوی از جوش شیرین و آب را با یکدیگر مخلوط کنید . در یک فنجان کوچک ، نصف قاشق چای خوری از جوش شیرین (۳ گرم) را با آب کافی مخلوط کنید تا ۱/۴ یا نصف قاشق چای خوری آب تا خمیر تشکیل شود.برای طعم دار شدن می توانید نعنا را با جوش شیرین و آب مخلوط کنید .

در خمیری که تهیه می کنید به هیچ عنوان آب میوه ها نباشد زیرا آب میوه ها اسیدی اند و می توانند مینای دندان را خراب کنند . دندان هایتان را دو بار در روز با این خمیر مسواک کنید .یک برس زبر در خمیر فرو ببرید سپس دندان ها را به آرامی با حرکت دایره ای تمیز کنید .

ترکیب آب اکسیژنه و جوش شیرین

ترکیب آب اکسیژنه با جوش شیرین به حذف لکه های سطحی و عمیق دندان کمک می کند . آب اکسیژنه برای سفید کردن دندان ها از داخل و در عمق بیشتری عمل می کند . البته ترکیب این دو می تواند باعث حساس شدن لثه ها و دندان ها شود بنابراین اگر قادر به رسیدگی به حساسیت نیستید از این روش استفاده نکنید .

بیشتر بدانید:  فتوگرافی دندانپزشکی چیست ؟

ترکیب جوش شیرین و لیمو ترش

۷۵ گرم جوش شیرین را در آب نصف لیمو ترش حل کنید . تا یک هفته هر روز صبح دندان هایتان را با با این محلول مسواک بزنید . از این روش به هیچ وجه به مت طولانی استفاده نکنید . لیمو ترش خاصیت اسیدی دارد بنابراین می تواند دندان های زرد را سفید کند و لکه آن را از بین ببرد . جوش شیرین نیز به کمک دانه های ریز خود لکه های کدر کننده دندان را از بین می برد .

ترکیب خاک رس و جوش شیرین

ابتدا مسواک را با مقداری خاک رس سبز و جوش شیرین آغشته کنید . سپس یک قطره عصاره ی روغنی (افشره ی خوراکی) لیموترش یا نارنگی روی مسواک بچکانید. دندان هایتان را به آرامی با این ترکیب مسواک بزنید و بشویید . در آخر می توانید از جوشانده نعنا به عنوان دهانشویه استفاده کنید . یک تا دو مرتبه در هفته از این ترکیب استفاده کنید تا اثر آن را ببینید .

ترکیب جوش شیرین و زنجبیل و زعفران

ترکیب زعفران با زنجبیل خاصیت درمانی و غذایی فوق العاده ای دارد . زعفران خاصیت ضد التهابی دارد و زنجبیل خاصیت ضد باکتری بنابراین وقتی این دو با جوش شیرین ترکیب شوند اکسیری ارزشمند برای بهداشت دهان به دست می آید . استفاده از این خمیر هنگام مسواک زدن نتیجه فوق العاده ای دارد .برای از بین بردن پلاکت ها توصیه می شود پودر یاس هندی هم اضافه کنید زیرا این پودر خاصیت ضد میکرو ارگانیزم دارد.

ترکیب جوش شیرین با آلوئه ورا

ترکیب جوش شیرین با آلوئه ورا خاصیت ضد قارچ و آنتی باکتریال دارد .آلوئه ورا علاوه بر پوست و مو برای بهداشت دهان نیز مفید است . با ترکیب جوش شیرین ، گلیسرین و آلوئه ورا مسواک بزنید تا میکروب ها از بین برود .

سفید کردن دندان با جوش شیرین و نمک

یکی از راه ها خانگی برای از بین بردن جرم دندان استفاده از ترکیب جوش شیرین و نمک است .مقداری نمک را با جوش شیرین به نسبت یک به سه مخلوط کنید و به آن آب اضافه کنید تا خمیر مدنظر به دست آید . حالامی توانید دندان های خود را حدود  ۱ تا ۲ دقیقه با این خمیر مسواک کنید تا نتیجه آن را ببینید .

بیشتر بدانید:  متخصص دندانپزشکی ترمیمی اصفهان

از بین بردن لک دندان با جوش شیرین

مزایای استفاده از جوش شیرین برای سفید کردن دندان ها

از مزایای جوش شیرین می توان به موار زیر اشاره کرد :

 • دندان ها را تمیز می کند و پلاک را پاک می کند .
 • دندان ها را به طور مؤثر سفید می کند .
 • عاری از رنگ ، طعم دهنده ها یا سایر مواد شیمیایی مضر است

معایب جوش شیرین

از معایب جوش شیرین می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • برای مینای دندان زبر است و در طول زمان آن را نازک می کند .
 • فلوراید طبیعی ندارد .(دندان نسبت به کرم خوردگی آسیب پذیر است )
 • احتمال خراب شدن آن زیاد است زیرا در یک کاسه مخلوط شده و درون تیوپ نیست .
 • مزه اش به تنهایی نامطبوع و تلخ است .
 • هنگامی که عجله دارید همیشه گزینه مناسبی نیست .

استفاده مداوم از جوش شیرین روکش دندان ها را کاهش داده و به مسائل حساسیت بزرگی برای دندان ها و صمغ ها منجر می شود.هنگام ترکیب بیکربنات سدیم با پراکسید هیدروژن برای ایجاد یک خمیر سفید کننده, از آن فقط برای مدت کوتاهی مثلا یک یا دو هفته استفاده کنید.

قبل از مسواک دندان ها با جوش شیرین باید با دندانپزشک خود مشورت کنید تا بررسی کند آیا دندان شما به سایش حساس است یا خیر ؟ زیرا جوش شیرین می تواند منجر به پوسیدگی برگشت ناپذیر دندان ها شود .

نکات مهم هنگام مسواک زدن دندان با جوش شیرین

 1. از نوک انگشتان خود برای آرام مالیدن خمیر روی دندان ها استفاده کنید
 2. در دایره های نرمی بمالید و از نیروی زیادی استفاده نکنید
 3. اگر ساییدگی لثه دارید, از مسواک زدن بر پایه دندان ها و اطراف خط لثه خود با جوش شیرین اجتناب کنید زیرا ماده ای که دندان ها را زیر پوشش می دهد، نرم تر از مینای دندان است و مستعد آسیب است.
 4. هنگام مسواک زدن دهان خود را بشویید .
 5. بعد از دو دقیقه مسواک زدن جوش شیرین را بیرون بریزید و فورا دهانتان را آب کشی کنید .(دهان خود را با آب یا دهان شویه آب کشی کنید)
 6. مسواک خود را به خوبی آبکشی کنید .
 7. گر واقعاً باید باقیمانده را پس از استفاده از خمیر دندان معمولی شست وشو دهید, تا حد امکان آب کمی مصرف کنید.
بیشتر بدانید:  رژیم غذایی مناسب پس از ایمپلنت دندان

استفاده از جوش شیرین زیاد ممکن است به دندان هایتان آسیب برساند زیرا ساینده است . بنابراین کار های گفته شده را برای ۲ هفته و یک روز در میان تکرار کنید .

یکی از نکات مهمی که باید مدنظر داشته باشید این است که مسواک زدن دندان هایتان با جوش شیرین نباید جایگزین مسواک زدن دندان هایتان با خمیر دندان معمولی شود .

از بین بردن لک دندان با جوش شیرین

مسواک زدن دندان ها با ترکیبی از جوش شیرین و خمیر دندان

دندان های خود را با ترکیبی از جوش شیرین و خمیر دندان مسواک بزنید . خمیر دندان معمولی را روی مسواک فشار دهید سپس مقدار کمی جوش شیرین روی آن بریزید و دندان هایتان را مثل همیشه به صورت عادی مسواک بزنید .

در نهایت محتویات داخل دهان خود را خالی کنید و باقی مانده آن را بشویید . آب را کمی در دهان خود تکان دهید . هم چنین می توانید خمیر دندانی بخرید که حاوی جوش شیرین است . همان طور که اشاره شد اگر دندان حساس یا خرابی دارید از خمیر دندانی که حاوی جوش شیرین است و سفید کننده است به هیچ وجه استفاده نکنید.

نوشتهٔ پیشین
معرفی مواد غذایی مناسب برای بی دندان ها
نوشتهٔ بعدی
اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات جدید

مقالات با بیشترین نظرات

فهرست
Call Now Buttonتماس برای دریافت اطلاعات