کاشت ایمپلنت دندان سوئیسی

2 دیدگاه
ایمپلنت
ایمپلنت دندان سوئیسی

اغلب افراد هنگامی که تصمیم به کاشت ایمپلنت دندان می گیرند تردید دارند که از کدام برندایمپلنت استفاده کنند تا فرایند کاشت ایمپلنت آن ها موفقیت آمیز باشد .اغلب آن ها می پرسند ایمپلنت دندان سوئیسی بهتر است یا ایمپلنت کره ای ؟ برای دریافت پاسخ و انتخاب برند ایمپلنت مناسب با دکتر محمد عاطفت متخصص ایمپلنت همراه باشید .

در ابتدا باید گفت کشورهایی که بهترین برندهای ایمپلنت دنیا را می سازند عبارتند از : آمریکا ، آلمان ، سوئد ، سوئیس ، ایتالیا ، فرانسه .نکته حائز اهمیت این است که امروزه کیفیت ایمپلنت خیلی وابسته به نام کشور تولید کننده نمی باشد و باید به برند ایمپلنت توجه ویژه ای داشته باشیم. ایمپلنت دندان سوئیسی به عنوان یکی از مرغوب ترین ایمپلنت های دنیا در شش نوع مختلف ارائه می شود.

ایمپلنت دندان سوئیسی چیست ؟

همان طور که گفته شد ایمپلنت سوئیسی ساخت کشور سوئیس و جزء ۵ برند برتر دنیا است . این ایمپلنت  دارای سابقه طولانی و نوآوری در زمینه ایمپلنت دندانی می باشد.
فرایند ساخت ایمپلنت سوئیسی بسیار پیچیده است و از تیتانیوم خالص یا آلیاژ تیتانیوم ساخته شده است . کیفیت آن تا حد زیادی به کیفیت تیتانیوم بستگی دارد .هر چقدر کیفیت تیتانیوم ایمپلنت بهتر باشد و تکنولوژی ساخت و طراحی آن با دقت بالاتری انجام شود ایمپلنت دارای کیفیت بیشتر و ماندگاری بالاتری است .

انواع برند های ایمپلنت دندان سوئیسی

در ادامه شش برند معروف ایمپلنت دندان سوئیسی را به شما معرفی خواهیم کرد و در مورد هرکدام به اختصار توضیح خواهیم داد :

SPI ایمپلنت

اس پی ای یکی از برند های ایمپلنت سوئیسی می باشد. این برند ایمپلنت نسبتا قیمت بالایی دارد . این نوع ایمپلنت دارای انواع اکتیو نیز می باشد که قابلیت نگهداری پروتز در ۴۵ روز را دارد. این برند با درجه A در وزارت بهداشت ثبت شده و استفاده از آن به عنوان یک برند خوب توصیه می شود.شرکت بن تاژپارس نمایندگی این برند ایمپلنت را در ایران برعهده دارد . قدمت ساخت این ایمپلنت زیاد است و کمپانی تومن مدیکال سوئیس ساخت این برند را بر عهده دارد .

بیشتر بدانید:  مراحل کاشت ایمپلنت دندان

 

ایمپلنت سوئیسی spi

ایمپلنت ایده

ایمپلنت ایده (Ihdeh) جرء ایمپلنت های با کیفیت سوئیسی به حساب می آید که در ایران نیز نمایندگی دارد . شرکت دوستکام نمایندگی این برند ایمپلنت را در ایران برعهده دارد . ایمپلنت ایده با نام دکتر ایده که یک دندان پزشک برجسته سوئیسی است شناخته شده است . این برند به دلیل قیمت مناسبی که دارد مورد توجه بسیاری از دندانپزشکان قرار گرفته است .هم چنین به دلیل آفرهای ویژه ای که برگزار می کند بسیار خوشنام و معروف است .

 

ایمپلنت اشترومن

برند ایمپلنت سوئیسی اشترومن یکی از سه برند برتر ایمپلنت در سراسر دنیا و بهترین برند ایمپلنت سوئیسی است  . این برند دارای کیفیت بالایی است اما به دلیل قیمت بالا و سود ناچیز خیلی کاربرد ندارد به گونه ای که دندان پزشکان به ندرت از آن استفاده می کنند . اگر دغدغه مالی ندارید این برند از نظر زمان گذاری و کیفیت ، عالی است .در ایران ایمپلنت اشترومن با نام اختصاری ITI شناخته شده است و نمایندگی دارد . علت اصلی این که اکثرا ایمپلنت دندان سوئیسی را نسبت به کشور های دیگر برتر می دانند معروفیت همین برند است .

ایمپلنت اشترومن به گونه ای طراحی شده است که برای کل زندگی فرد قابل استفاده است . شرکت های مختلفی تلاش کرده اند این قابلیت را کپی برداری کنند که تنها توانسته اند به موفقیت های اندکی دست یابند . این برند جایگاهی بین المللی در عرصه ایمپلنت دارد .

قطعات تولیدی اشترومن زیر نظر استانداردهای کیفی بین المللی تولید شده اند، دقت تولید این محصولات بسیار زیاد است و تحقیقات بالینی متعددی در حمایت از آثار آن ها وجود دارد.

ایمپلنت دندان سوئیسی- اشترومن

ایمپلنت بیودنتال

یکی دیگر از برند های ایمپلنت دندان سوئیسی موجود در ایران ایمپلنت بیودنتال(biodental) است . این برند ایمپلنت همانند برند SIC یک برند نوپا است . این برند دائما خود را با تکنولوژی ها و پیشرفت های روزدندانپزشکی تطبیق می دهد و در حال پیشرفت است به همین خاطر توانسته است توجه افرادی زیادی را در بازار ایمپلنت به خود جلب کند . این برند را می توان از برند های موفق ایمپلنت سوئیسی دانست و درحال حاضر مدیریت آن با خانم زراعتیان است .

بیشتر بدانید:  کاشت ایمپلنت پانچ فوری و بدون خون ریزی

ایمپلنت TRI

یکی از جدیدترین ایمپلنت های سوئیسی ایمپلنت TRI است . این برند ایمپلنت از نظر ظاهر و زیبایی کاملا شبیه به ایمپلنت آمریکایی اسکرونت زیمر است . با توجه به این که ایمپلنت TRI شبیه ایمپلنت ایده نوپا است نمی توان درباره موفقیت طولانی و توسعه آن در بازار اظهار نظر قطعی کرد . این برند دارای قیمت مناسب و کیفیت نسبتا خوبی است  اما در ایران کمتر استفاده می شود و هنوز زیاد شناخته شده نیست  . این برند قطعات خود را مشابه ایمپلنت های آمریکایی شرکت زیمر می سازد و به دنبال کشف ایده های نوین در طراحی ایمپلنت است .

ایمپلنت SIC

ایمپلنت اس ای سی قدمت بالایی ندارد اما به دلیل قیمت مناسبی که دارد در ایران تقریبا فروش خوبی دارد . این برند از ایمپلنت دندان سوئیسی در کنار قیمت مناسب کیفیت ایده آلی نیز دارد به گونه ای که می توان کیفیت آن را شبیه به ایمپلنت کره ای دانست . شرکت بن تاژپارس نمایندگی این برند را در ایران بر عهده دارد .کیفیت ایمپلنت اس ای سی در حد ایمپلنت های کره ای است .این برند جزء ایمپلنت های پر فروش به حساب می آید .

ایمپلنت سوئیسی تی آر آی TRI هم سری جدید ایمپلنت های سوئیسی به شمار می آید که قطعات خود را مشابه ایمپلنت های آمریکایی شرکت زیمر می سازد و به دنبال کشف ایده های نوین در طراحی ایمپلنت می باشد.

ایمپلنت دندان سوئیسی- SIC

عوامل مهم در انتخاب برند ایمپلنت

اگر در انتخاب برند ایمپلنت خود تردید دارید باید بدانید که عوامل زیادی در انتخاب نوع برند ایمپلنت تأثیر گذار هستند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد :

۱.اگر استخوان شما دارای کیفیت خوبی است و مشکلی ندارد ایمپلنت کره ای به خوبی برای شما پاسخ گو است اما اگر استخوان های شما مشکل دار است بهتر است از ایمپلنت های درجه یک سوئیسی ، آمریکایی و آلمانی استفاده کنید  .

بیشتر بدانید:  تعرفه ی ایمپلنت 99

۲.اگر قصد دارید بلافاصله بعد از کشیدن دندان ایمپلنت انجام دهید بهتر است از ایمپلنت های درجه یک استفاده کنید اما اگر دندان خود را سال ها قبل کشیده اید و دارای استخوان خوبی هستید ایمپلنت کره ای نیز به خوبی برای شما پاسخ گو خواهد بود .

۳. زمانی که همراه با کاشت ایمپلنت پیوند استخوان یا جراحی سینوس انجام می دهید بهتر است از ایمپلنت درجه یک استفاده کنید.

بسیاری از افراد تصور می کنند کیفیت ایمپلنت را باید از روی کشور سازنده تشخیص داد در صورتی که این طور نیست و نمی توان گفت تمامی برندهای ایمپلنت یک کشور همگی خوب هستند . به طورکلی می توان  ایمپلنت دندان سوئیسی را جزء مرغوب ترین برند های ایمپلنت موجود در دنیا دانست .

برای انجام ایمپلنت حتما به یک مرکز ایمپلنت خوب و معتبر مراجعه کنید زیرا بسیاری از ایمپلنت های سوئیسی یا هرکشور دیگری مانند آمریکا و… که روانه بازار می شوند درجه یک نیستند و ساخت کشور برزیل هستند .

سعی کنید کلینیکی را برای ایمپلنت انتخاب کنید که از ایمپلنت های اصل و با کیفیت استفاده می کند .هنگام انتخاب برند ایمپلنت تنها نام کشور ها را درنظر نگیرید و حتما به اسم آن برند نیز توجه داشته باشید  زیرا همان طور که گفته شد به اسم کشور های معروف ایمپلنت های درجه دو و سه فراوانی ساخته می شود  مثلا کشور سوئیس دارای ایمپلنت های مختلفی است که بعضی از آن ها دارای کیفیت بالا و هم چنین هزینه بالایی هستند و بعضی دیگر کیفیت خوبی ندارند و ارزان تر هستند.

اگر در انتخاب ایمپلنت مناسب برای دندان های خود سردرگم هستید و تردید دارید دکتر محمد عاطفت دارای بهترین مرکز ایمپلنت در اصفهان است که در آن از برند های ایمپلنت اصل و درجه یک استفاده می کند .

نوشتهٔ پیشین
ایمپلنت دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد ؟
نوشتهٔ بعدی
قیمت ونیر کامپوزیت و سرامیکی

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • احمد رحمان نژاد
  1398-06-01 2:54 ب.ظ

  آقای دکتر سلام.جنس ایمپلنت سوئیسی بهتره یا کره ای؟ هزینه هاشون چه فرقی داره؟

  پاسخ
  • دکتر محمد عاطفت
   1398-06-02 6:24 ق.ظ

   سلام . هر دو خوب هستند و در نتیجه کار خیلی تأثیری ندارند . بیشتر باید به تجربه و مهارت متخصص ایمپلنتی که انتخاب کرده اید توجه کنید .امروزه اکثر ایمپلنت های استفاده شده در کشور کره ای هستند . ایمپلنت های سوئیسی هم قیمت مناسب و کیفیت خوبی دارند مانند برند sic

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات جدید

مقالات با بیشترین نظرات

فهرست
Call Now Buttonتماس برای دریافت اطلاعات