بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت پس از کشیدن دندان چه زمانی است؟

بدون دیدگاه
ایمپلنت
زمان مناسب برای کاشت ایمپلنت

دندان‌پزشک با توجه به تغییرات بافت نرم و سخت در محل کشیدن دندان و شرایط ساختاری ایمپلنت می‌تواند زمان مناسب جهت ایمپلنت گذاری را تعیین کند. زمان ایمپلنت گذاری فاکتور بسیار مهمی است که بر روی نتیجه نهایی و زیبایی کار تاثیر‌گذار است. با ما همراه باشید تا دکتر محمد عاطفت متخصص دندانپزشکی ترمیمی به سوال شما پاسخ دهد.

برای پاسخ به این سوال باید گفت برنامه ریزی برای درمان با روش کاشت ایمپلنت در صورتی که فرد شرایط لازم برای انجام کاشت را داشته باشد؛ توسط ایمپلنتولوژیست تعیین می شود. به منظور برنامه ریزی برای کاشت ایمپلنت موارد مختلفی باید در نظر گرفته شود. یکی از این عوامل میزان تراکم، ارتفاع و پهنای استخوان فک است  که با استفاده از عکس اشعه ایکس از استخوان فرد و یا سی تی اسکن مشخص می شود. این ارزیابی ها دید خوبی نسبت به تراکم استخوان فک به دندانپزشک می دهد که باتوجه به آن سنجیدن شرایط محل کاشت ایمپلنت توسط دندانپزشک بسیار راحت تر است.

به همین علت دندانپزشکان توصیه می‌کنند که بیمار بلافاصله پس از کشیدن دندان، اقدامات لازم جهت کاشت ایمپلنت را انجام دهد. عامل دیگری که در کاشت ایمپلنت دندان موثر است نحوه کشیدن دندان است که با نام کشیدن‌ دندان آتروماتیک شناخته می شود. این روش به حفرات استخوان اطراف دندان کمک کرده و در نتیجه نحوه کاشت ایمپلنت را راحت تر می کند. دندانپزشک متخصص با در نظر گرفتن تمامی موارد به شما توصیه خواهد کرد که آیا روش کاشت ایمپلنت برای جایگزین کردن دندان از دست رفته تان مناسب است یا خیر.

بیشتر بدانید:  کاشت ایمپلنت دندان سوئیسی

بهترین زمان ایمپلنت

در گذشته، پس از کشیدن دندان و قبل از ایمپلنت گذاری، حفره خالی آن به مدت ۴ تا ۶ ماه به حال خود رها می‌شد تا التیام یابد. در این مدت، تغییرات چشمگیری در حفره دندان کشیده شده، خصوصا در استخوان آن ناحیه رخ می‌دهد. امروزه همزمان با پیشرفت ابزارهای جراحی و از طرفی تمایل بیماران برای داشتن هر چه سریع‌تر ظاهر مطلوب، روش‌ ایمپلنت گذاری فوری، بلافاصله پس از کشیدن دندان در حال پیشرفت است. به نظر می‌رسد قرار دادن فوری ایمپلنت، امکان ایجاد برهم‌کنش بهتر بین استخوان و ایمپلنت را فراهم آورده، زمان التیام را تسریع کرده و نیاز به جراحی‌های بعدی و در نتیجه حضور در مطب را کاهش می‌دهد.

نوشتهٔ پیشین
لبخند هالیوودی چیست ؟
نوشتهٔ بعدی
روش های کاشت دندان بدون ایمپلنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات جدید

مقالات با بیشترین نظرات

فهرست
Call Now Buttonتماس برای دریافت اطلاعات