ایمپلنت دندان در دوران بارداری

بدون دیدگاه
ایمپلنت
ایمپلنت دندان در دوران بارداری

ایمپلنت دندان در دوران بارداری ، امروزه دغدغه ی مهم زنان باردار برای اصلاح طرح لبخند دندان هایشان است . اگر باردار هستید بهتر است ایمپلنت دندان هایتان را به تأخیر بیندازید و به بعد از زمان بارداری موکول کنید . اگر چه ایمپلنت دندان روش ایمن و بی خطری است اما اگربا یک متخصص ایمپلنت باتجربه مشورت کنید با دلایل زیر شما را متقاعد می کند که انجام آن را به تأخیر بیندازید .

دلایل منع استفاده از ایمپلنت در دوران بارداری

افزایش خطر عوارض ایمپلنت در دوران بارداری

ایمپلنت دندان یک پست تیتانیوم کوچک است که به منظور نگه داشتن دندان مصنوعی با عمل جراحی وارد استخوان فک می شود . انجام هرگونه عمل جراحی از قبیل ایمپلنت در دوران بارداری می تواند عوارضی به همراه داشته باشد بنابراین بهتر است فرزندخود را در معرض خطر قرار ندهید .

کودکان کلسیم را به خود جذب می‌کنند

از دلایل اصلی منع استفاده از ایمپلنت در دوران بارداری می توان به ایجاد مشکل در جوش خوردن ایمپلنت در استخوان فک  اشاره کرد . نوزاد در جنین مادر تقاضای زیادی را بر بدن مادر تحمیل میکند و در صورتی که مادر به اندازه کافی کلسیم مصرف نکند کودکان برای رشد خود کلسیم را از استخوان های مادر دریافت خواهند کرد به همین خاطر ممکن است جوش خوردن ایمپلنت در استخوان فک با چالش روبرو شود .

آسیب تابش اشعه ایکس

برای انجام جراحی و تعیین موقعیت دقیق ایمپلنت نیاز به رادیوگرافی و اشعه ایکس است . قرار گرفتن جنین در برابر پرتوهای رادیولوژی می تواند خطراتی به همراه داشته باشد به همین خاطر بهتر است از انجام آن در دوران بارداری اجتناب کنید .

بیشتر بدانید:  ایمپلنت کره ای

داروی بیهوشی

در طی فرایند جراحی ایمپلنت از داروهای بیهوشی استفاده می شود که برای سلامت کودک متولد نشده شما خطر دارد  بنابراین توصیه می شود که در طی ۹ ماه بارداری از بیهوشی عمومی یا بی حسی تا حد امکان اجتناب کنید .

استرس

از دلایل دیگر منع استفاده از ایمپلنت دندان در دوران بارداری استرس است . استرس در دوران بارداری سم است زیرا می تواند بر رشد کودک تأثیر بگذارد . عجله ای برای انجام ایمپلنت در این دوران نداشته باشید و دغدغه و نگرانی اضافی برای خود ایجاد نکنید . سعی کنید دوران بارداری آرامی داشته باشید . بعد از زایمان برای انجام ایمپلنت آماده خواهید شد .

در برخی موارد ممکن است فرد پس از انجام جراحی ایمپلنت و در زمان انتظار برای ترمیم ایمپلنت باردار شود در این صورت تمامی مراقبت های دندانپزشکی به جز کنترل پوسیدگی و درمان های اورژانسی دندانپزشکی  تا بعد از تولد نوزاد باید به تعویق بیفتد .

ترجیحا باید مرحله کاشت ایمپلنت که همراه با بی حسی است قبل از بارداری انجام شود. تکمیل سایر مراحل درمان که عموما نیاز به بی حسی ندارد در طی بارداری امکان پذیر است.

برای داشتن لبخند زیبا به جای استفاده از ایمپلنت دندان در دوران بارداری می توانید از راه حل های موقت استفاده کنید یعنی از دندانپزشک خود بخواهید دندانی که نیاز به جایگزینی دارد را با روکش موقت بپوشاند و بعد از زایمان فرایند ایمپلنت دندان را انجام دهید .

نوشتهٔ پیشین
بلیچینگ دندان چیست ؟
نوشتهٔ بعدی
اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت و کاشت فیکسچر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات جدید

مقالات با بیشترین نظرات

فهرست
Call Now Buttonتماس برای دریافت اطلاعات