ایمپلنت زیرکونیا

ایمپلنت زیرکونیا

ایمپلنت سرامیکی دندان زیرکونیا از عنصر زیرکونیوم ساخته شده‌، یک ماده سرامیکی ساخته شده بر پایه عنصر است و به راحتی با استخوان پیوستگی پیدا می‌کند. طی تحقیقاتی که انجام شده است، ایمپلنت دندان سرامیکی زیرکونیوم به راحتی با استخوان اتصال پیدا کرده‌ و هیچ‌گونه علائم التهاب دیده نشده است. سایر دانشمندان نیز گزارش داده‌اند که زیرکونیوم یک عنصر بسیار ایده‌آل برای استفاده در ایمپلنت‌های دندانی است.

تا مدت گذشته ایمپلنت های مورد استفاده از تیتانیوم ساخته می شدند اما با وارد شدن ایمپلنت زیرکونیا توجه ها به سمت آن جلب شد. ایمپلنت زیرکونیا دارای مواد زیستی سازگاری هستند و دارای نرخ موفقیت بسیار بالایی می باشد. یکپارچگی استخوان ها در این نوع ایمپلنت به خوبی انجام می شود. به فرآیند رشد استخوان های پیرامون ایمپلنت یکپارچگی استخوان گفته می شود. به همین دلیل ایمپلنت دارای استحکامی مشابه به دندان های واقعی می باشد.

اکثرا ایمپلنت زیرکونیا بصورت یک تکه ساخته می شوند یعنی اباتمنت و پایه ایمپلنت یک تکه هستند. و لازم نیست که اباتمنت را در مرحله ای جداگانه روی ایمپلنت پیچ کنند. بدین ترتیب عناصر تحت کنترل کمتر می شود. علت اصلی محبوبیت زیرکونیا ساختار بلوری شکل آن می باشد. در هنگام استفاده از آن ایمپلنت کمی تغییر می کند تا همرنگ دندان شود.

زیرکونیا فرم بلورین (کریستالی) فلز واسطه زیرکونیوم است و ایمپلنتهای زیرکونیا اغلب به عنوان ایمپلنتهای بدون فلز تبلیغ میشوند. به علت افزایش نگرانیها راجع به جیوه موجود در برخی مواد پر کننده دندان (آمالگام)، برخی بیماران ترجیح میدهند کلا دهانشان هیچ ترمیم فلزی یا حاوی فلز نداشته باشد

نوشتهٔ پیشین
ایمپلنت پانچ
نوشتهٔ بعدی
ایمپلنت لیزری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مقالات جدید

فهرست
Call Now Buttonتماس برای دریافت اطلاعات