ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال

در روش های سنتی ایمپلنت بیماران می بایست بعد از جراحی لثه به منظور کم شدن التهاب و همچنین محکم شدن ریشه فلزی دندان برای مدتی بدون دندان طی سپری کنند این در حالی است که به وسیله ایمپلنت دیجیتال بلافاصله بعد از جایگذاری پایه دندان در لثه روکش موقت روی آن قرار گرفته می شود که در این صورت دیگر بیمار نگران بی دندان بودنش نخواهد شد. میزان استخوان های اطراف پایه فلزی تاثیر کاملا مستقیم در طول عمر ایمپلنت دارد. با ایمپلنت دیجیتال شما دیگر بسیاری از مشکلاتی که روش های سنتی دارند را نخواهید داشت .

در ایمپلنت دیجیتال ابتدا می بایست فرایند جراحی فک بیمار که بوسیله نرم افزار و اسکن های رادیو گرافی که به CBCT معروف هستند انجام شود. پس از آن شابلون جراحی توسط چاپگر سه بعدی ساخته می شود و پس از آن محل های از پیش تعیین شده جراحی سوراخ می شوند . برای جلوگیری از لغزش دست در هنگام جراحی سیلندی فلزی در محل سوراخ شده قرار داده می شودو بصورت همزمان روکش موقت ایمپلنت بوسیله ماشین CNC سخته می شود تا دندانپزشک متخصص در یک جلسه اقام به کاشت ایمپلنت و بارگذاری پروتز بیمارکند.

 ایمپلنت دیجیتال از مدل سازی کامپیوتر سه بعدی برای بررسی شرایط استخوان فک و موقعیت قرار گیری رشته های عصبی استفاده می کند. دندانپزشک با داشتن این اطلاعات معتبر می‌تواند عمل کاشت ایمپلنت را با کمترین شکاف در فک طراحی کند.ایمپلنت دیجیتال ظاهر و عملکردی شبیه به دندان طبیعی دارد و این موضوع یکی از مزیت های بزرگ آن محسوب می شود  .

ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مناسب تر است ؟

  • بیماران سیگاری
  • بیماران دیابتی
  • بیمارانی که عرض استخوان بسیار کمی دارند و به آن‌ها جراحی‌های وسیع پیوند استخوان پیشنهاد شده است.
  •  بیمارانی که ارتفاع استخوان کمی دارند و به آن‌ها جراحی‌های پیشرفته جابجایی عصب پیشنهاد شده است.
  •  کسانی که نیاز به روکش فوری دارند.
  • کسانی که ترس از جراحی کاشت دندان دارند.

روش های دیگر برای انجام ایمپلنت

اکثر مردم فکر می کنند که ایمپلنت دندان ممکن است موجب وارد شدن آسیب به دندان شود اما باروش جدید بی هوشی، هیچ ناراحتی در طول این جراحی وجود نخواهد داشت، همچنین با روش ایمپلنت دیجیتال این درد و ناراحتی بیش از پیش کاهش می یابد، زیرا نیازی به برش لثه نیست، این روش به ما اجازه می دهد تا اختلال در لثه و فک را به حداقل برسانیم.

دندانپزشکی دیجیتال و دندانپزشکی سنتی

برای کاهش مشکلات احتمالی دندانپزشکی سنتی راه حل های پیشرفته ای برای کمک به دندانپزشکی دیجیتال ارائه شده است. دندانپزشکی با محوریت دیجیتال می تواند جایگزین مناسبی برای روش های درمان سنتی باشد.به با اطمینان می توان گفت در آینده ای نه چندان دور، دندانپزشکی دیجیتال کاملا رایج خواهد شد و با توجه به دیجیتالی شدن روند های درمانی از جمله درمان ایمپلنت ، سرعت ، دقت، کیفیت، و زیبایی کار نهایی افزایش می یابد و در نتیجه خلق درمان های بهتر برای بیماران صورت می پذیرد.

ایمپلنت دیجیتال و کوتاه شدن زمان جراحی

یکی از بهترین فواید کاشت ایمپلنت دیجیتال این است که مدت زمان کاشت ایمپلنت دیجیتال زیاد طول نمی کشد. این در حالی است که مدت زمان کاشت دو واحد ایمپلنت ممکن است ۱۳۰ دقیقه زمان ببرد. مرحله جراحی ساختگی در روش جراحی دیجیتال این امکان را به ما می دهد، تا تمام مراحل جراحی را بتوان قبل از اجرا به انجام رساند. در نتیجه مراحل ایمپلنت کمتر از ۱۵ دقیقه انجام می‌شود.

تحویل فوری روکش ایمپلنت

تحویل فوری روکش ایمپلنت

تحویل فوری روکش ایمپلنت

با استفاده از روش کاشت دندان به روش دیجیتال به احتمالی قوی روکش موقت در همان روز قابل دریافت خواهد بود و همچنین در این روش بازسازی سریع تر صورت خواهد گرفت.

وابستگی کمتر به دندانپزشک

در روش های سنتی جراحی ایمپلنت می بایست برای انجام هر مرحله کاشت دندان به دندانپزشک مراجعه کنید این به این معنی می باشد که حداقل هفت بار برای کاشت ایمپلنت می بایست به دندانپزشک مراجعه کنید. اما با روش دیجیتال کاشت دندان، تنها ۲-۳ بار ملاقات با دندانپزشک احتیاج است.

زمان بازیابی کوتاه دندان

به این دلیل که جراحی کاشت ایمپلنت بدون برش و بدون بخیه انجام می شود، در نتیجه زمان نقاهت بسیار کاهش می یابد و افرادی که متقاضی کاشت ایمپلنت هستند کمتر دچار ناراحتی می‌شوند.

ملزومات درمان ایمپلنت دیجیتال دندان

یکی از ملزومات روش ایمپلنت دیجیتال این است که بیمار حتما باید رادیوگرافی دندانی مخصوص یا CBCT داشته باشد. همچنین باید از قبل از محیط دهان قالب گیری کنیم البته اخیرا دوربین های داخل دهانی جدیدی معرفی شده‌اند. که با اسکن‌ کردن محیط دهان کار قالبگیری را بصورت دیجیتالی انجام میدهند و نیاز به قالبگیری فیزیکی را برطرف میکنند.

در ادامه به وسیله فایل قالب دیجیتال یا همان اسکن دهان بیمار و فایل رادیوگرافی (CBCT) فک بیمار در نرم افزار، شبیه سازی می شود و پس از آن، بهترین موقعیت کاشت ایمپلنت با توجه به کیفیت استخوان فک بیمار و محل قرارگیری سینوس یا عصب تعیین و مراحل جراحی شبیه سازی خواهد شد. و پس از تایید نهایی راهنمای جراحی ساخته خواهد شد.

از جمله مزایای به کارگیری این فناوری می توان به راحتی حین و بعد از جراحی برای بیمار (کاهش صدای آزاردهنده موتور ایمپلنت حین جراحی )، کاهش عوارض بعد از جراحی به دلیل عدم برش لثه و عدم نیاز به بخیه و کاهش تعداد جلسات ویزیت برای یک ایمپلنت از ۷ جلسه به ۳ جلسه اشاره کرد.

ملزومات درمان ایمپلنت دیجیتال دندان

مزایای ایمپلنت دیجیتال

۱ – کاهش زمان کاشت دندان
۲ – کاهش درد بعد از کاشت دندان
۳ – کاهش تورم بعد از کاشت دندان
۴ – بهترین روش برای بیماران سیگاری
۵ – بهترین روش برای بیماران دیابتی
۶ – بهترین روش برای بیمارانی که عرض استخوان بسیار کمی دارند و به آن‌ها جراحی‌های وسیع پیوند استخوان پیشنهاد شده است.
۷ – بهترین روش برای بیمارانی که ارتفاع استخوان کمی دارند و به آن‌ها جراحی‌های پیشرفته جابجایی عصب پیشنهاد شده است.
۸ – بهترین روش برای کسانی که نیاز به روکش فوری دارند.
۹ – بهترین روش برای کسانی که ترس از جراحی کاشت دندان دارند.
۱۰ – جلوگیری از تحلیل استخوان بعد از کاشت دندان
۱۱ – کاهش خونریزی بعد از کاشت دندان
۱۲ – استفاده از غذای طبیعی بلافاصله بعد از کاشت دندان
۱۳ – انجام کارهای عادی روزمره بلافاصله بعد از کاشت دندان
۱۴ – حفظ لثه بین‌دندانی و درنتیجه ایجاد زیبایی در دندان‌های جلو و جلوگیری از گیر غذایی در دندان‌های عقب

اگر به دنبال متخصص ایمپلنت ای هستید که در کلینیک خود از روش های نوین برای ایمپلنت دندان استفاده کند دکتر محمد عاطفت از به روزترین پزشکان این حرفه است  که قادربه پیاده سازی تمامی روش ها و تکنیک های نوین از جمله ایمپلنت دیجیتال در مطب خود می باشد .

نوشتهٔ پیشین
ایمپلنت دندان بدون جراحی
نوشتهٔ بعدی
ایمپلنت دندان سوئیسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مقالات جدید

فهرست
Call Now Buttonتماس برای دریافت اطلاعات